W najbliższy piątek, 21 czerwca 2019r. nasze biura sprzedaży będą nieczynne.

Już od poniedziałku ponownie jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy!


13 stycznia wzdłuż Bulwarów Wiślanych w Krakowie odbędzie się kolejny Bieg Wielkich Serc, którego sponsorem jest Wawel Service. 

Kolejna już edycja zawodów wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany na cele tegorocznego finału - ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Krakowski bieg jest organizowany na dystansie 5 km. 

Zapraszamy do kibicowania!


Naczelna Organizacja Techniczna

Wawel Service aktywnie wspiera działalność krakowskiego NOT. Pomaga Krakowskiej Radzie Naczelnej Organizacji Technicznej zadbać o public relations oraz wspiera w pracy nad nowym, odpowiadającym współczesnym wyzwaniom, wizerunkiem.

Zobacz
Naczelna Organizacja Techniczna jest Federacją Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych o korzeniach sięgających początków XIX wieku. W tym czasie polskie towarzystwa były tworzone na emigracji i pod zaborami dla zespolenia dążeń niepodległościowych oraz na rzecz odbudowy i rozwoju Polski. Obecnie celem NOT-u jest propagowanie wiedzy technicznej i wspieranie środowisk polskich inżynierów i techników.

Naczelna Organizacja Techniczna jest polskim członkiem Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich i Światowej Federacji Organizacji Inżynierskich.

Krakowska Karta Rodzinna

Wawel Service partnerem Urzędu Miasta Krakowa w ramach programu wspierającego rodziny wielodzietne - Krakowska Karta Rodzinna 3+.

Zobacz

Niezmiernie miło nam poinformować, że aktywnie współpracujemy, jako partner, z Urzędem Miasta Krakowa w ramach programu wspierającego rodziny wielodzietne – Krakowska Karta Rodzinna 3+. To uznana inicjatywa, funkcjonująca w Krakowie już od 2012 roku. Program dedykowany jest wielodzietnym rodzinom i cieszy się ogromnym zainteresowaniem – korzysta z niego aż 85% uprawnionych. Posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej mogą liczyć na 3% zniżki przy zakupie mieszkania w Wawel Service.

 


Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej

27 października 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VI edycji konkursu o tytuł Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej. W kategorii „Przedsiębiorca wspierający rozwój ekonomii społecznej” nagrodę otrzymała firma Wawel Service. To kolejne prestiżowe wyróżnienie przyznane w tym roku krakowskiemu deweloperowi.

Zobacz

27 października 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VI edycji konkursu o tytuł Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej. W kategorii „Przedsiębiorca wspierający rozwój ekonomii społecznej” nagrodę otrzymała firma Wawel Service. To kolejne prestiżowe wyróżnienie przyznane w tym roku krakowskiemu deweloperowi.

W konkursie, którego pomysłodawcą jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, nagradzane są firmy z obszaru Małopolski, których działanie wykracza poza sferę biznesową. Tegoroczna edycja konkursu przyniosła nagrodę firmie Wawel Service. Krakowski deweloper został doceniony przed jury w kategorii „Przedsiębiorca wspierający rozwój ekonomii społecznej”.

Nominowane w tej kategorii mogą być firmy, które w swojej działalności łączą realizację celów biznesowych z aktywnością społeczną. Wawel Service rekomendację do konkursu otrzymał od Klubu Żeglarskiego HORN Kraków, który aktywnie wspiera w podejmowanych inicjatywach społecznych. Na uroczystej gali statuetkę z rąk jury odebrał Bogusław Maciaś, prezes Wawel Service.

„Nagroda w konkursie o tytuł Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej to dla nas wielkie wyróżnienie. Po  otrzymanym niedawno wyróżnieniu dla najbardziej efektywnego energetycznie krakowskiego dewelopera, został doceniony również nasz wkład w rozwój ekonomii społecznej. Jest to efekt wielkiego zaangażowania wszystkich osób związanych z firmą, którym zależy na tym aby rozwijała się ona w sposób świadomy i dojrzały. Obecnie nie da się prowadzić jakiegokolwiek biznesu pomijając potrzeby społeczeństwa. W Wawel Service doskonale o tym wiemy, dlatego zależy nam na wspieraniu dynamicznego rozwoju zarówno Krakowa jak i całego województwa małopolskiego. Dalej pragniemy działać w sposób społecznie odpowiedzialny, a tym samym dołożyć cegiełkę do końcowego sukcesu Małopolski i jej mieszkańców” ­– komentuje Bogusław Maciaś.

 


Stowarzyszenie Unicorn

W Wawel Service wspieramy Stowarzyszenie Unicorn, które od 16 lat pomaga osobom chorym na raka oraz ich rodzinom. Ambasadorem Centrum Psychoonkologii Unicorn są Jerzy i Barbara Stuhrowie. 

Zobacz

Stowarzyszenie Unicorn działa w Krakowie od 1999 roku. Jest zaliczany przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w naszym kraju jako „organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie i ich rodzin.

Stowarzyszenie Unicorn pomaga żyć z chorobą nowotworową. Dokłada wszelkich starań, by oferowane wsparcie było wszechstronne, kompleksowe i jak najbardziej profesjonalne. W prowadzonym przez nich CENTRUM PSYCHOONKOLOGII odbywają się indywidualne spotkania z psychologiem, psychoterapia grupowa, terapia przez sztukę, zajęcia relaksacyjne i rehabilitacyjne, spotkania grupy wsparcia. Organizujemy także spotkania ze specjalistami, treningi. szkolenia, konferencje oraz warsztaty wyjazdowe. 


Klub Żeglarski Horn Kraków

Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i pomaga rozładować nadmiar energii, której, jak wiemy, nie brakuje większości młodych ludzi. Dlatego, cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu, młodzież może rozwijać się w obszarze pięknego sportu, jakim jest żeglarstwo.

Zobacz

Klub Żeglarski Horn Kraków powstał w 1999 r. i prężnie działa od sezonu 2000 r., dzięki zapałowi twórców: małżeństwa Józefy i Andrzeja Ogrodników oraz ich przyjaciół. Siedziba Klubu mieści się przy ul. Koziej 22 w okolicach Zalewu Bagry.  Znajduje się tu również ośrodek noclegowy z 45 miejscami oraz Tawerna na Hornie.

Klub organizuje zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży, wakacyjne półkolonie „optimistyczne" dla młodych adeptów żeglarstwa, letnie obozy i spływy żeglarskie, warsztaty i szkolenia dla starszych żeglarzy oraz inne zajęcia sportowe.

Wawel Service wspólnie z Klubem Żeglarskim Horn Kraków w minionym sezonie zorganizował "Festiwal Ekologiczny Wiatr i Woda" oraz „Piknik Rodzinny – Regaty o Puchar Prezesa”. Uczestnictwo w obu żeglarskich piknikach było dla nas niesamowitą przygodą i wielką przyjemnością. Imprezy organizowane we współpracy z Klubem Żeglarskim Horn z pewnością wpiszą się na stałe do naszego kalendarza.

Więcej o Klubie Żeglarskim Horn Kraków 


Budujemy z sercem

Naszą podstawową działalność chcemy wzbogacić o wsparcie dla tych, którym choroba i niepełnosprawność zabiera czas dzieciństwa, a ten - powinni przecież spędzać w zdecydowanie bardziej beztroski sposób.

Zobacz

„Budujemy z sercem” to wspólna kampania Fundacji dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz Wawel Service. Wspólnie chcemy przełamać stereotypy, dotyczące niepełnosprawności, a w szczególności – niepełnosprawności dziecięcej. Pragniemy pomoóc rozbudować ośrodek przy ul. Ułanów i profesjonalnie go wyposażyć, aby jak najlepiej służył podopiecznym Fundacji. Chcemy wspólnie udowodnić, że świat biznesu i pomocy społecznej potrafi znaleźć wspólną płaszczyznę działania.

Fundacja powstała w 1992 roku. Działania adresowane są do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Od sierpnia 2005 w Krakowie w ośrodku Fundacji przy ul. Ułanów funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy. Nadrzędnym założeniem placówki jest umożliwienie i ułatwienie uczestnikom zajęć profesjonalnej terapii, co w konsekwencji umożliwi im lepsze i godne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, wymagającej całodobowej opieki i pielęgnacji, od 1 lutego 2006 Fundacja prowadzi Dom Pomocy Społecznej. Najważniejszym zadaniem jest tworzenie atmosfery domu rodzinnego – miłości, dobroci, pomocy – która ma przywrócić dzieciom radość życia i wydobyć ukryte w nich możliwości rozwoju. Aby ułatwić dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie realizację obowiązku szkolnego, w 2009 roku w ośrodku przy ul. Ułanów 25 Fundacja powołała Zespół Szkół Specjalnych, w skład którego wchodzą: Szkoła Podstawowa Specjalna, Gimnazjum Specjalne oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

Wszystkie inicjatywy Fundacji mają na celu poprawę warunków życia podopiecznych, stworzenie możliwości jak najlepszej rehabilitacji, leczenia i integracji społecznej.

Kampania „Budujemy z sercem” doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Już na początku istnienia firmy Wawel Service postawiliśmy na budowę przyjaznych osiedli przystosowanych dla rodzin z dziećmi, nie zapominając także o Klientach niepełnosprawnych. Teraz naszą podstawową działalność chcemy wzbogacić o wsparcie dla tych, którym choroba i niepełnosprawność zabiera czas dzieciństwa, a ten - powinni przecież spędzać w zdecydowanie bardziej beztroski sposób - mówi Bogusław Maciaś, prezes Wawel Service. - Wierzymy, że dzięki naszej pomocy na twarzach niepełnosprawnych dzieci zagości uśmiech, a jak wiadomo - uśmiech dziecka to jedna z najwspanialszych nagród, jakie można otrzymać. Wspólnie z Fundacją możemy realizować powyższe cele, a dzięki Państwa wsparciu nasze działania mogą przynieść jeszcze większy efekt - dodaje.

Kiedyś zapytano mnie – dlaczego warto pomagać? Moja odpowiedź jest bardzo prosta: to ogromna wewnętrzna satysfakcja pomagać drugiemu człowiekowi, nie tylko materialnie, ale służyć mu całym sercem, pracą, całym sobą. Tylko takie życie ma sens, nie jest puste i bezwartościowe - mówi Stanisława Centkowska, Prezes Zarządu Fundacji, Kawaler Orderu Uśmiechu i Ambasador Dobrej Woli UNICEF.                                                                                                  


Klub narciarski Lider

Wawel Service już od wielu lat patronuje młodym pasjonatom sportu oraz podejmuje szereg działań na rzecz promocji zdrowia i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny. Być może wśród młodych sportowców ze Szkoły Narciarskiej Lider, którą wspiera Wawel Service są przyszli zwycięzcy zawodów na wyższym szczeblu. 

Zobacz

Lider to krakowska szkoła narciarska, która organizuje kursy na stopnie instruktorskie (demonstrator PZN, pomocnik instruktora PZN); sportowe treningi z pomiarem czasu oraz szkolenia indywidualne i grupowe na stokach Długa Polana oraz Myślenice Zarabie. Sporty zimowe to nie jedyna domena szkoły – od lat organizuje ona również Zawody o Puchar Kubusia Puchatka. Uczestnikami zawodów mogą być dzieci, które urodziły się w 2002 roku i później.

Wawel Service, współorganizator zawodów, już od wielu lat patronuje młodym pasjonatom sportu oraz podejmuje szereg działań na rzecz promocji zdrowia i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny. Zawody organizowane przez Klub Narciarski Lider i Wawel Service mają na celu podnoszenie poziomu umiejętności rowerowych wśród dzieci.

W tracie zawodów odbywa się szereg dodatkowych atrakcji np. pokaz motocykli Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie, a Wawel Service rozdaje młodym uczestnikom baloniki i słodkie niespodzianki.

Więcej na temat Klubu Narciarskiego Lider


Wawel wspiera rodziny

Kampania „Wspieramy Rodziny!” zainicjowana przez Fundację „Aby Żyć” doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Już na początku istnienia firmy Wawel Service postawiliśmy na budowę przyjaznych osiedli przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Teraz naszą podstawową działalność wzbogacamy o dar serca dla najmłodszych.

Zobacz

Wawel Service, firma wielokrotnie nagradzana za działalność charytatywną, jest sponsorem głównym Kampanii „Wspieramy Rodziny!” organizowanej przez fundację „Aby Żyć”. Akcja ma na celu podejmowanie wszelkich inicjatyw związanych z profilaktyką i leczeniem neuroinfekcji u dzieci. Idea akcji to: „Choroby wywołane przez bakterie i wirusy: zapobiegamy i zwalczamy – aby żyć!”. Autorką Kampanii jest Marta Grzyb – Dyrektor ds. Marketingu Wawel Service.

W ramach Kampanii „Wspieramy Rodziny” odbywa się m.in. refundowanie szczepień przeciw meningokokom i pneumokokom dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim statusie materialnym, a także edukowanie grup społecznych i zawodowych o zagrożeniach związanych z chorobami infekcyjnymi oraz możliwościach ich zapobiegania. Mając na uwadze dobro wszystkich, Fundacja obejmuje pomocą także tych, których choroba już dotknęła.

W ramach kampanii pod hasłem ‘Wspieramy Rodziny!’ zaplanowano szereg działań na rzecz walki z neuroinfekcjami: organizowane są koncerty m.in. takich gwiazd jak Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, wystawa fotografii Jacka Wrzesińskiego oraz licytacja prac plastycznych wykonanych przez znanych artystów m.in. Ryha Paprockiego i dzieci. Udział w Kampanii to kolejna część działalności charytatywnej Wawel Service. Firma od lat wspiera podobne inicjatywy, za co została już wielokrotnie wyróżniona.

Więcej na temat Kampanii na stronie Fundacji: www.abyzyc.pl.


Mecenat sztuki: Ryho Paprocki

Chcemy aby nasze osiedla posiadały indywidualny charakter i dusze, które możemy nadać im we współpracy z Artystą Ryhem Paprockim. Sztuka i architektura harmonizują ze sobą. Elementy sztuki wprowadzone do budynków pozwalają mieszkańcom na co dzień obcować z czymś pięknym i niepowtarzalnym. 

 

Zobacz

Chcemy aby nasze osiedla posiadały indywidualny charakter i dusze, które możemy nadać im we współpracy z Artystą Ryhem Paprockim. Sztuka i architektura harmonizują ze sobą. Elementy sztuki wprowadzone do budynków pozwalają mieszkańcom na co dzień obcować z czymś pięknym i niepowtarzalnym.

Wawel Service to firma tworzona przez ludzi wrażliwych artystycznie, angażująca się w promocję polskiej sztuki. Wspólnie z międzynarodowej sławy krakowskim interdyscyplinarnym artystą abstrakcjonistą - Ryszardem "Ryhem" Paprockim, kreuje w swoich apartamentowcach sztukę, która staje się integralną częścią kompozycji budynków i wprowadza niepowtarzalny klimat do każdej inwestycji.

W pierwszej wspólnej realizacji, Ryho Paprocki zaprojektował płaskorzeźby w holach oraz patio wraz z fontanną w naszym apartamentowcu przy ul. Człuchowskiej w Warszawie.

Ryszard Paprocki to artysta malarz i architekt związany z krakowskim środowiskiem artystycznym. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem monumentalnym, architekturą wnętrz, rzeźbą i architekturą ogrodów. Uprawia abstrakcjonizm, instalacje. W dorobku ma ponad 20 wystaw indywidualnych. Brał też udział w ponad 30 wystawach zbiorowych.

Więcej o artyście: Ryszard "Ryho" Paprocki


Wawel Service wspiera młode sportowe talenty

Jak powszechnie wiadomo, sportowe sukcesy młodych zawodników możliwe są głównie dzięki współpracy rodziców, trenerów oraz sponsorów. Dlatego firma Wawel Service od kilku lat w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera młodych sportowców ze Szkoły Narciarskiej Glosator. 

Zobacz

Glosator to klub działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Juliusz Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie. W sezonie zimowym kształcą się tam adepci sztuki narciarskiej.

 Szczególny nacisk szkoła kładzie na naukę dzieci i młodzieży. W zajęciach mogą brać udział także najmłodsi, ponieważ utworzone zostało przedszkole narciarskie, do którego kwalifikowane są dzieci od 4 roku życia. Klub organizuje liczne wyjazdy i obozy sportowe, wspierając tym samym młode talenty.

Wspieranie dzieci i młodzieży z klubu Glosator to też realizacja pasji, jaką dla sporej części pracowników naszej firmy jest jazda na nartach. Organizowane dzięki klubowi Glosator zawody narciarskie Wawel Service Ski Cup w Czorsztynie są tego najlepszym dowodem. W minionym sezonie uczestnictwo w profesjonalnie przygotowanych zawodach było dla nas sporym wyzwaniem sportowym, ale  też wielką przyjemnością.

Więcej o klubie Glosator