Dodano 20/02/2017

Rynek zaleją tysiące mieszkań

Firmy deweloperskie intensywnie szukają gruntów budowlanych. Jakie inwestycje wprowadzą do sprzedaży? Sondę prezentuje portal Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Większość planowanych na ten rok inwestycji to kolejne etapy budowanych już osiedli. Na początku roku do sprzedaży trafiły mieszkania w nowych etapach osiedli Centralna Park w Krakowie i Świętokrzyska Park w Gdańsku. Przygotowujemy kolejne inwestycje w Warszawie oraz we Wrocławiu. W tym roku planujemy wprowadzić na rynek ok. 2,3 tys. mieszkań w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz Gdańsku.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Realizujemy 23 inwestycje w 11 miastach - m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Na osiedlach powstanie ponad 5,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 238 tys. mkw. Wśród projektów, które zamierzamy wprowadzić do sprzedaży w tym roku, jest nasza pierwsza zagraniczna inwestycja. W dziewięciu budynkach w Berlinie zaoferujemy 120 lokali.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w spółce Polnord:

Do sprzedaży trafią m.in. dwie nowe inwestycje w Trójmieście. Pierwsza poszerzy naszą ofertę o ok. 150 lokali jeszcze w lutym. Kolejne mieszkania trafią do oferty w maju.

Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości:

Jesteśmy w trakcie wyboru generalnego wykonawcy osiedla przy al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. W pierwszym etapie powstanie 213 lokali na ok. 12 tys. mkw. PUM. Przygotowujemy już także drugi etap inwestycji , gdzie planujemy 253 mieszkania. Ruszamy też z projektem Yacht Park w Gdyni. Powstanie tam 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej - m.in. 135 apartamentów o łącznej powierzchni ok. 9,6 tys. mkw. Na parterze będą lokale handlowo-usługowe.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk

Planujemy rozpoczęcie drugiego etapu warszawskiego osiedla Aura Sky przy ul. Ostrobramskiej, gdzie powstanie 215 lokali. Prawdopodobnie już w pierwszym kwartale tego roku dostaniemy także pozwolenie na budowę trzeciego, ostatniego etapu Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów, gdzie do sprzedaży trafi 50 mieszkań. W Warszawie kupujemy grunty pod nowe inwestycje.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Przygotowujemy inwestycje Człuchowska Bemowo oraz Żeromskiego 17 w centralnych Bielanach w Warszawie. Chcielibyśmy też rozpocząć co najmniej jedną nową budowę w prawobrzeżnej Warszawie.

Tomasz Sujak, członek zarządu spółki Archicom:

Będziemy rozbudowywać wrocławskie osiedla Olimpia Port, Słoneczne Stabłowice, Księżno, Forma. W styczniu o 56 lokali poszerzyliśmy ofertę mieszkań w inwestycji Cztery Pory Roku. Planujemy nowy etap projektu Na Ustroniu w Swojczycach. Szykujemy także zupełnie nowe projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak Browar Piastowski.

Planujemy też kolejne osiedle w Krzykach. Chcemy też wejść na nowy rynek. W tym roku nasze mieszkania będzie można kupić na krakowskim Podgórzu. Do sprzedaży planujemy wprowadzić ok. 1 tys. lokali.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji Apartamenty przy Wiśniewskiego. To kameralny budynek z 14 mieszkaniami w sercu krakowskiego Ruczaju.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Pierwszym projektem wprowadzonym przez nas na rynek w tym roku jest drugi etap osiedla Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. W inwestycji są mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe od 28 do 80 mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Chcemy rozszerzyć ofertę aparthoteli i w Warszawie, i w Gdyni. W Szczecinie planujemy inwestycję Hanza Tower, w którym znajdą się apartamenty, także na wynajem. Na warszawskiej Woli realizujemy Aparthotel Wola Invest.

Kontynuujemy także budowę warszawskiego osiedla Bliska Wola. W najbliższym czasie zamierzamy włączyć do sprzedaży ostatni, czwarty etap inwestycji. W marcu zakończymy pierwszy etap budowy osiedla Zielona Dolina II na warszawskiej Białołęce. W tym roku oddamy kolejny etap osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach.

Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development:

W tym roku ruszymy z budową i sprzedażą trzeciego, 13-piętrowego wieżowca Red Park w Poznaniu. Będziemy też kontynuować budowę osiedli w Warszawie i we Wrocławiu. W stolicy prowadzimy prace nad dwoma budynkami na osiedlu Alpha Park ze 182 mieszkaniami, we Wrocławiu wznosimy dwa budynki w inwestycji Nowa Papiernia Ultra Nova ze 156 soft loftami i apartamentami.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

Inwestycje mieszkaniowe realizujemy etapami i to właśnie kolejne fazy warszawskich projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz są przedmiotem najbardziej intensywnych prac. Największy procent w naszej ofercie to mieszkania dwu- i trzypokojowe. Nie zapominamy również o kawalerkach, które cieszą się dużą popularnością, a także o dużych mieszkaniach, które coraz częściej znajdują nabywców na wczesnym etapie sprzedaży.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

W Warszawie przygotowujemy dwie inwestycje - z segmentu popularnego i luksusowego. W Gdańsku wejdzie do sprzedaży czwarty etap inwestycji Wolne Miasto.

Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska:

Pierwszą inwestycją, którą wprowadzimy na rynek w tym roku będzie czwarty etap Skylife.. Osiedle oferuje miejsca do rekreacji, klub fitness.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Planujemy wprowadzić do oferty 251 mieszkań w inwestycji na warszawskiej Woli przy ulicy Nakielskiej.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

W Krakowie powstaje drugi budynek w inwestycji przy ul. Banacha. Budujemy też mieszkania przy ul. Konopnickiej. Przy ul. Mogilskiej ruszy drugi etap osiedla, podobnie jak inwestycji przy ul. Stańczyka w dzielnicy Bronowice. W Katowicach przy ul. Chorzowskiej trwają prace przy trzeciej wieży w inwestycji Cztery Wieże oraz na osiedlu przy ul. Karoliny.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

Większe mieszkania inwestor może dzielić na dwa odrębne lokale.

Czytaj więcej

Zobacz również