Dodano 24/04/2017

Wawel Service wspiera NOT

Wawel Service wspiera krakowski oddział Naczelnej Organizacji Technicznej oraz aktywnie angażuje się w organizację obchodów 140-lecia Ruchu Stowarzyszeniowego w Galicji i Małopolsce oraz 110-lecia oddania do użytkowania środowisku inżynierskiemu Domu Technika.

Inauguracja odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 19.30 w Domu Technika NOT przy ul. Straszewskiego 28 w Krakowie. Uroczystość uświetnią swoją obecnością patroni honorowi (rektorzy PK, UR, AGH, UJ), patroni artystyczni (Wincenty Kućma, Jan Zych), partnerzy wspierający działalność NOT oraz sponsorzy, a także zaproszeni goście.

O oprawę artystyczną, w trakcie której nastąpi licytacja przedmiotów przekazanych przez patronów artystycznych, zadbają wybitni krakowscy artyści: Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. Na koniec goście zostaną zaproszeni przez szefów restauracji „Smakołyki” na degustację tradycyjnych potraw kuchni polskiej.

Naczelna Organizacja Techniczna jest Federacją Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych o korzeniach sięgających początków XIX wieku. W tym czasie polskie towarzystwa były tworzone na emigracji i pod zaborami dla zespolenia dążeń niepodległościowych oraz na rzecz odbudowy i rozwoju Polski. Obecnie celem NOT-u jest propagowanie wiedzy technicznej i wspieranie środowisk polskich inżynierów i techników.

Naczelna Organizacja Techniczna jest polskim członkiem Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich i Światowej Federacji Organizacji Inżynierskich.

Odpowiadając na współczesne wyzwania Krakowska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej odświeża identyfikację wizualną i pracuje nad nowym, odpowiadającym współczesnym wyzwaniom, wizerunkiem zapraszając w swoje szeregi młode kadry techniczne.

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również