Dodano 28/09/2017

Wawel Service wspiera Fundację „Aby żyć”

- Działalność Fundacji „Aby Żyć” doskonale wpisuje się w filozofię marki Wawel Service. Od początku istnienia firmy budujemy przyjazne osiedla dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Teraz naszą podstawową działalność wzbogacamy o dar serca na rzecz najmłodszych – mówi Adrian Potoczek, dyrektor ds. marketingu Wawel Service.

Fundacja „Aby żyć”  powstała w 2007 roku. Jej celem jest szeroko pojęta ochrona dzieci przeciw neuroinfekcjom. Wawel Service od lat wspiera działanie fundacji. W tym roku firma postanowiła przekazać fundusze na pomoc dzieciom w ramach kampanii przeciw kleszczom i pneumokokom. O działaniach fundacji rozmawiamy z Marią Kądziołką – koordynatorką ds. organizacyjnych Fundacji „Aby Żyć”.

Lato minęło, jesień przyszła zaskakująco szybko. Jak co roku w tym okresie dużo mówi się o kleszczach. To problem XXI wieku?

Choroby wywołane przez kleszcze są obecnie dużym problemem. W Polsce rocznie tylko na kleszczowe zapalenie mózgu choruje 250 osób w wieku 15-50 lat. Niestety, statystyki nie napawają optymizmem. 1/3 wszystkich zapaleń mózgu w kraju jest wywołana właśnie przez kleszcze.

Jak się chronić?

Najważniejszą i najlepszą profilaktyką są szczepienia uodparniające. Ich głównymi zaletami są skuteczność, bezpieczeństwo i brak ryzyka powikłań poszczepiennych. Musimy pamiętać, że nie istnieją leki zwalczające kleszczowe zapalenie mózgu. Po zachorowaniu u pacjenta stosuje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Jakie działania podejmuje Fundacja „Aby Żyć”, aby zapobiegać chorobom odkleszczowym?

Dzięki wsparciu naszych partnerów, takich jak Wawel Service już po raz kolejny ruszyliśmy z ogólnopolską kampanią edukacyjną poświęconą kleszczowemu zapaleniu mózgu. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Uchroń się przed kleszczowym zapaleniem mózgu… Bo nie ma na to lekarstwa”. To jednak nie wszystko. Już wkrótce odbędzie się kolejny cykl konferencji „Potencjał Zdrowia Człowieka. Samorządy i Pracodawcy – dobre praktyki w profilaktyce”, które ukazują szczepienia jako prawdziwą inwestycję w zdrowie człowieka.

Czy to jedyne działania fundacji?

Oczywiście, że nie. Dzięki pomocy partnerów możemy pomagać dzieciom, które są dotknięte chorobami infekcyjnymi układu nerwowego, edukować i szerzyć profilaktykę neuroinfekcji czy refundować szczepienia przeciw meningokokom i pneumokokom. Dziś pod opieką fundacji jest 12 dzieci, które cały czas wspieramy w walce z chorobą. Uśmiech na ich twarzach i ulga na twarzach rodziców to najpiękniejsze podziękowania zarówno dla nas, jak i dla naszych partnerów jak Wawel Service, którzy regularnie wspierają pracę fundacji. 

Fundacja „Aby Żyć” jest organizacją pożytku publicznego. Każdy może wesprzeć jej działalność przekazując 1% podatku na cele statutowe organizacji. Więcej informacji na stronie: www.abyzyc.pl.

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również