Dodano 21/11/2017

Wawel Service debatuje o smogu

28 listopada w siedzibie redakcji Gazety Krakowskiej w Krakowie ruszy debata „Skończmy ze smogiem”. Głos w niej zabierze Wiktor Wilczyński – pełnomocnik zarządu ds. budowlanych Wawel Service.

W debacie zostaną poruszone tematy m.in. zaawansowanych technologii wykorzystywanych w budownictwie (jak np. nowoczesne kotłownie kondensacyjne i pompy ciepła) oraz odnawialnych źródeł energii. Będzie można również dowiedzieć się więcej o rekuperacji - energooszczędnej wentylacji mechanicznej. Pozwala ona na odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Przekłada się to nie tylko na niższe koszty utrzymania mieszkań, ale również na większy komfort użytkowania, ponieważ zimą zapewnia odzysk ciepła, a latem odzysk chłodu, zabezpieczając mieszkanie przed nagrzewaniem.

Problem smogu w Krakowie z roku na rok jest coraz większy. Stolica Małopolski zajmuje pod tym względem 12 miejsce w Pollution Index 2017 (według barometru Numbeo.com). Wysokie stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5 wpływa negatywnie na zdrowie każdego mieszkańca. Najbardziej narażone są dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze. Jak się okazuje 48 tys. Polaków co roku umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza (Europejska Agencja Środowiska 2017).

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również