Dodano 17/08/2017

Tysiące mieszkań od deweloperów

Oferta rynku pierwotnego rośnie. Kolejne inwestycje trafiają do oferty.

Czy deweloperzy mają w sprzedaży więcej mieszkań niż rok temu? Czy planują poszerzać portfolio? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Tomasz Sujak, członek zarządu spółki Archicom:

Konsekwentnie realizujemy politykę obecności we wszystkich najpopularniejszych lokalizacjach we Wrocławiu. Podobnie jak w zeszłym roku mamy największą ofertę mieszkań w tym mieście. Oferujemy ponad 1500 lokali w dziesięciu inwestycjach. W zeszłym roku było to 1300 mieszkań. Oferujemy zarówno apartamenty w River Point, jak i mieszkania w segmencie popularnym np. na osiedlu Róża Wiatrów. Mamy też lokale z dopłatą w programie "MdM" np. w Księżnie i Słonecznych Stabłowicach.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

W sprzedaży mamy ok. 1600 mieszkań. W minionym roku oferta liczyła 1900 lokali, jednak jeszcze w tym roku planujemy wprowadzić na rynek projekty, w ramach których powstanie ok. 1000 mieszkań.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Mamy zróżnicowaną ofertę mieszkaniową - od lokali popularnych na osiedlach wielorodzinnych, przez mieszkania w kameralnych budynkach po apartamenty klasy premium. Rocznie sprzedajemy ok, 1250 lokali. W ofercie mamy łącznie 1323 mieszkania. W tym roku planujemy uruchomić 11 nowych inwestycji.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Dysponujemy bogatą ofertą mieszkaniową, jej wielkość jest porównywalna do tej z zeszłego roku. Na warszawskiej Woli oferujemy mieszkania jednopokojowe w cenie od 198 tys. zł. W Zielonej Dolinie II mamy mieszkania o różnym metrażu, m.in. trzypokojowe o powierzchni ok. 52 mkw. w cenie 280 tys. zł. W Szczecinie realizujemy projekt Hanza Tower. W sprzedaży mamy ok. 2 tysiące mieszkań.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Ostatnie gotowe mieszkania oferujemy w drugim etapie inwestycji Na Sokratesa na warszawskich Bielanach. Na klientów czekają także ostatnie lokale w projekcie Monte Verdi we Włochach. W pierwszej połowie roku wprowadziliśmy do sprzedaży drugi etap osiedla Krasińskiego 58 na Żoliborzu.

W tej chwili skupiamy się na pracach związanych z wprowadzeniem na rynek nowych inwestycji - Apartamenty Przy Agorze 6 na Bielanach i Apartamenty Okopowa 59 na Woli. W porównaniu z ubiegłym rokiem nasza oferta Home Invest jest ilościowo porównywalna, ale w przygotowaniu mamy kolejne projekty mieszkaniowe w atrakcyjnych lokalizacjach Warszawy.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper:

W sprzedaży mamy rekordową liczbę lokali. Pierwsze półrocze tego roku zamykamy z 914 lokalami, w porównaniu z 224 w 2016 roku. W ostatnim kwartale minionego roku wzbogaciliśmy ofertę o dwie krakowskie inwestycje: Lokum Vista położoną przy ul. Walerego Sławka i projekt Lokum Siesta w urokliwej części Dębnik, pomiędzy ulicą Kobierzyńską i Rzemieślniczą.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

W ubiegłym roku zamknęliśmy sprzedaż w kilku warszawskich projektach m.in. Staffa 9 i Księżycowa 60 na Bielanach. W związku z tym w pierwszym półroczu bieżącego roku skoncentrowaliśmy się na kontynuacji dwóch etapowanych osiedli tj. Kolska od Nowa i Apartamenty Marymont w Warszawie. Duży rozwój oferty zaplanowaliśmy na drugą połowę 2017 roku, czego konsekwencją jest niedawne uruchomienie nowego, warszawskiego projektu Człuchowska Bemowo.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk:

Pozyskujemy nowe tereny w najbardziej atrakcyjnych miejscach. W projekcie Aura Sky pozostało ok. 200 mieszkań, a w przygotowywanym etapie B znajdzie się ok. 220 lokali. W warszawskiej inwestycji Aura Garden mamy 70 mieszkań gotowych do odbioru.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Sprzedajemy ostatnie mieszkania w naszych inwestycjach. Najnowszym projektem są Apartamenty przy Wiśniewskiego w Krakowie. To kameralny budynek w otoczeniu domów jednorodzinnych w sercu Ruczaju. Niedawno rozpoczęliśmy sprzedaż drugiego etapu inwestycji Krygowskiego w Krakowie i Bytkowska Park w Katowicach. Nowe projekty, które chcemy wprowadzić jeszcze w tym roku, znacznie poszerzą ofertę.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Oferujemy 30 mieszkań w inwestycji Apartamenty Krasińskiego II na warszawskim Żoliborzu. Wkrótce nasza oferta zwiększy się o 251 mieszkań przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Budujemy więcej osiedli niż rok temu. W Krakowie mamy cztery inwestycje na różnych etapach budowy, a w Katowicach prowadzimy wieloetapowo dwa projekty. Sprzedaż jest tak dynamiczna, że większość mieszkań znajduje nabywców przed wbiciem łopaty w ziemię.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również