Dodano 24/07/2017

Tam chcą budować deweloperzy

Gdzie deweloperzy poszukują ziemi pod budowę mieszkań? W których rejonach miast najchętniej kupiliby grunty? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding S.A., nadzoruje Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich:

Stale monitorujemy rynek, a szczególnie miasta, w których działamy (Warszawa, Łódź, Trójmiasto, Katowice). Jesteśmy także otwarci na nowe kierunki, jak na przykład Kraków. Niedawno otrzymaliśmy informację, że oferta, jaką złożyliśmy w przetargu na zakup krakowskiej nieruchomości przy ulicy Wielopole i ulicy Dietla okazała się najwyższa.

W czerwcu zawarliśmy przedwstępną umowę kupna działek przy ulicy Starowiejskiej w Gdańsku. Liczymy, że uda się zamknąć te transakcje i rozglądamy się już za kolejnymi gruntami.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Bardzo intensywnie poszukujemy ziemi pod kolejne projekty. W grunty zainwestowaliśmy w ostatnim czasie ponad 130 mln zł. Zamierzamy kupić kolejne działki. Atrakcyjną parcelę można znaleźć w każdej części Warszawy. Trzeba tylko dostosować inwestycję do potrzeb klienta w danym rejonie.

Jeśli z analiz wynika, że budynek lub osiedle w danej lokalizacji przyniesie zyski, rozpatrujemy zakup gruntu. Staramy się dywersyfikować ofertę i mieć w portfelu projekty skierowane do różnych grup klientów, stąd nasze ostatnie działania m.in. w warszawskim Śródmieściu, na Mokotowie i Pradze oraz Bemowie.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Inwestycje mieszkaniowe planujemy w Warszawie. Interesują nas dobrze skomunikowane dzielnice z rozwiniętą infrastrukturą. Chcemy sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Na bieżąco analizujemy dostępne oferty w stolicy.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Gruntów pod budowę osiedli szukamy we Wrocławiu. Najchętniej kupilibyśmy działkę w dzielnicy Krzyki. Jesteśmy również zainteresowani ziemią w centrum Katowic i w Krakowie.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Nasza firma działa w Warszawie, nie zamyka się jednak na inne miasta. Najbardziej interesują nas dobrze skomunikowane miejsca z pełną infrastrukturą. To m.in. Mokotów, który pozostaje w ścisłej czołówce najbardziej poszukiwanych lokalizacji. Jesteśmy też zainteresowani Wolą, która wyrasta na nowe centrum biznesowe Warszawy.

Wiele firm właśnie tutaj chce mieć swoje siedziby, ze względu na lepsze warunki komunikacyjne i zielone tereny. Gruntów szukamy także w innych dzielnicach. W ostatnim czasie kupiliśmy nieruchomości w takich dzielnicach jak Mokotów, Wola, Bielany, Praga-Północ, Włochy, Targówek i Białołęka.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Chcemy realizować inwestycje w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto. W każdym z tych miast staramy się zapewnić możliwie szeroką ofertę w różnych lokalizacjach, zarówno klientom docelowym, jak i osobom kupującym mieszkania inwestycyjnie.

Przy analizie gruntów oceniamy chłonność i potencjał danej lokalizacji. W ostatnim czasie najbardziej pożądane są małe mieszkania w centrach miast, blisko ważnych ośrodków akademickich oraz biurowych. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się inwestycje w Gdańsku na Zaspie i Przymorzu, w Warszawie - na Woli i Pradze, w Krakowie na Grzegórzkach i Podgórzu, a we Wrocławiu w Krzykach. W tych dzielnicach mieszkania cieszą się dużym powodzeniem nabywców.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie Polnord:

Dysponujemy jednym z największych banków ziemi. Posiadamy działki w atrakcyjnych punktach miast z dobrym dojazdem do centrum. Nieustannie monitorujemy rynek w poszukiwaniu kolejnych atrakcyjnych gruntów pod zabudowę. Zawarliśmy warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości w pasie nadmorskim w Gdańsku. Najchętniej budujemy w dynamicznie rozwijających się dzielnicach dużych aglomeracji.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Poszukujemy gruntów we wszystkich dzielnicach Krakowa. Chcemy, aby nasi klienci mogli znaleźć komfortowe mieszkanie wszędzie tam, gdzie sobie wymarzą. Stale poszerzamy zakres poszukiwań gruntów inwestycyjnych. W Krakowie za najlepsze lokalizacje uznaje się Nową Hutę, Mały Płaszów i Kliny. Największe szanse na sukces mają dobrze skomunikowane nieruchomości z rozwiniętą infrastrukturą miejską i zapleczem handlowo-usługowym.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Nasza strategia utrzymania pozycji lidera wrocławskiego rynku mieszkaniowego zakłada obecność w każdej atrakcyjnej dzielnicy oraz rozwój w Krakowie. Cały czas poszukujemy nowych możliwości i negocjujemy kolejne zakupy gruntów. Jesteśmy zainteresowani nabyciem nieruchomości dobrze skomunikowanych, w najchętniej wybieranych przez klientów dzielnicach Wrocławia i Krakowa.

Dziś klienci kupują nie tyle mieszkanie, co styl życia, jaki oferuje osiedle i jego bezpośrednie otoczenie. Rozważając zakup gruntu, szczególną uwagę zwracamy na atuty okolicy, tak aby zastosowane przez projektantów rozwiązania uwydatniały jej walory.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również