Dodano 09/11/2017

Sklep od dewelopera

Większość firm oferuje na osiedlach powierzchnie użytkowe.

W których inwestycjach mieszkaniowych deweloperzy oferują lokale handlowo-usługowe? Za ile można je kupić? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Lokale usługowe oferujemy w Warszawie, Ząbkach, Gdańsku i Łodzi. Na osiedlu Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli dostępnych jest jeszcze pięć lokali o powierzchni od 149 do 187 mkw. Osiedle Neptun przy ul. Powstańców w Ząbkach oferuje sześć lokali od 41 do 70 mkw. Inwestorom z Trójmiasta możemy zaproponować lokale przy ul. Guderskiego w Gdańsku -Jasieniu (od 91 do 101 mkw.) oraz przy ul. Myśliwskiej w Gdańsku -Morenie (od 170 do 223 mkw.) W Łodzi przy ul. Żeligowskiego w pobliżu Piotrkowskiej pozostały do kupienia dwa lokale o metrażu 61 mkw. i 190 mkw. Ceny są do negocjacji.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Poszukujący lokalu usługowego mogą skorzystać z naszej oferty we Wrocławiu. Do nabycia są lokale o powierzchni od 24 do 189 mkw. na osiedlu Olimpia Port, w którym docelowo zamieszka 10 tys. wrocławian, a nadrzeczna lokalizacja inwestycji przyciąga spacerowiczów z całego miasta. Warto też zwrócić uwagę na lokale usługowe w budynku Club House w apartamentowym osiedlu Ogrody Hallera, położonym przy jednej z głównych arterii miasta. W naszej ofercie są również lokale usługowe w Browarach Wrocławskich, inwestycji na terenie dawnego Browaru Piastowskiego. Lokalizacja w pobliżu centrum miasta i sąsiedztwo terenów rekreacyjnych nad Odrą stwarzają duże szanse dla inwestorów.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding:

Lokale handlowo-usługowe mamy w trzech inwestycjach: na Bliskiej Woli w Warszawie, Hanza Tower w Szczecinie oraz Bernadowo Park w Gdyni. Ceny lokali różnią się w zależności od miasta, lokalizacji oraz powierzchni. W Warszawie trzeba zapłacić od 14,8 tys. zł za mkw. W Szczecinie, ze względu na usytuowanie projektu w centrum miasta, stawki zaczynają się od ponad 9,6 tys. zł za mkw.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Lokale usługowe oferujemy przede wszystkim w inwestycjach w centrach miast lub w projektach wieloetapowych, jak na przykład Mała Praga, Korona Pragi, czy Osiedle na Woli w Warszawie. W ofercie staramy się mieć lokale o możliwie małym metrażu - 60-100 mkw. - z możliwością ich łączenia, w zależności od potrzeb rynku. Ceny zależą od miasta i lokalizacji. Zaczynają się od 4,8 tys. zł za mkw.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper:

Na osiedlach Lokum di Trevi i Lokum da Vinci znajdują się pasaże handlowo-usługowe, dostępne nie tylko dla mieszkańców. Dobra lokalizacja nieopodal rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej i ośrodków biznesowych sprawia, że jest to doskonałe miejsce na rozwój biznesu w różnych branżach. W pasażu da Vinci dostępne są lokale do wynajęcia o metrażach od 42 do 182 mkw. Dla najemców i ich klientów przygotowaliśmy parking. W pasażu di Trevi pozostały dwa lokale do wynajęcia o powierzchni 74 i 80 mkw. Wkrótce także na osiedlu Lokum Victoria powstanie centrum sportowe, powierzchnie biurowe i handlowo - usługowe, z których będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy osiedla, ale również wszyscy wrocławianie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Lokale użytkowe są dostępne we wszystkich naszych inwestycjach w Warszawie. Oferujemy je w inwestycjach Człuchowska Bemowo, Kolska od Nowa i w drugim etapie osiedla Apartamenty Marymont. Staramy się, by w każdym z naszych projektów były lokale handlowo-usługowe dopasowane do potrzeb przyszłych mieszkańców.

Katarzyna Dąbrowska, Nexity Polska:

Lokale handlowo-usługowe są dostępne w warszawskiej inwestycji SkyLife na Woli, gdzie średnia cena za mkw. wynosi 7,8 tys. zł. Wśród dostępnych lokali przeważają 65-metrowe, usytuowane od strony ul. Jana Kazimierza. Lokale są dostępne także w pierwszym etapie inwestycji MyBemowo na parterze budynku od strony ul. Batalionów Chłopskich. Planujemy, że na osiedlu będą dostępne różne usługi. Przewidujemy również lokale handlowe w inwestycji NextUrsus w warszawskim Ursusie. Cena mkw. - od 9 tys. zł za mkw.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Kilka lokali usługowych mamy na ukończonych osiedlach w Warszawie. W ConceptHouse Mokotów u zbiegu u. Obrzeżnej i Cybernetyki oferujemy ostatni lokal usługowy o metrażu 233 mkw. w cenie 7,5 tys. zł za mkw. Na granicy Woli i Śródmieścia, w inwestycji Capital Art Apartments dysponujemy sześcioma wolnymi lokalami, z których najmniejszy ma 34 mkw., a największy 266 mkw. Ceny lokali w tym projekcie wahają się od 8 do 9 tys. zł za mkw. Intensywna zabudowa okolicy oraz lokalizacja w pobliżu stacji metra rondo Daszyńskiego sprawia, że prowadzenie biznesu w tym miejscu jest bardzo atrakcyjne. Na Żoliborzu w inwestycjach Apartamenty przy Krasińskiego i Apartamenty Krasińskiego II mamy pięć lokali usługowych, które mogą być przeznaczone na sklep spożywczy, aptekę lub biuro.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

Oferujemy kilka lokali usługowych i biurowych w Warszawie. Najciekawszy z nich to lokal, w którym mieliśmy biuro sprzedaży w inwestycji Hubertus. Lokal ma 232 mkw. i jest całkowicie przeszklony, dzięki temu można pracować przy biurku podziwiając zielone przestrzenie osiedla. Cena lokalu to 9,8 tys. zł za mkw. W tej samej inwestycji mamy także w sprzedaży biuro o powierzchni 91 mkw. (niespełna 7 tys. zł za mkw.). Do kupienia jest jeszcze ponad 500 - metrowe biuro przy ul. Bukowińskiej blisko metra Wilanowska i dwa lokale biurowe przy uli. Panieńskiej w rejonie Portu Praskiego za 6,5 tys. zł za mkw.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

Lokale usługowe oferujemy w obydwu naszych warszawskich inwestycjach: Miasto Wola i Stacja Kazimierz. W Mieście Wola, realizowanym z naszym partnerem Dantex, mamy wolne lokale o powierzchni od 54 do 100 mkw. Ceny: od 9,2 do 10,5 tys, zł za mkw. Z kolei w inwestycji Stacja Kazimierz, prowadzonej wspólnie z firmą Polnord, oferujemy lokale o powierzchni od ok.147 do 187 mkw. Ceny: od 10,2 do 12 tys. zł za mkw.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

W ofercie nie mamy już lokali handlowo-usługowych. Takie nieruchomości są sprzedawane na etapie projektowym, głównie ze względu na portfel inwestycyjny, który budują klienci. Dzięki temu mogą nabyć atrakcyjny lokal usługowy w dobrej lokalizacji i konkurencyjnej cenie.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Oferujemy dwa ostatnie lokale usługowe w inwestycji Monte Verdi w warszawskich Włochach przy ul. Popularnej. Ceny zaczynają się od 6,5 tys. zł za mkw. Lokale mają od 28 do 40 mkw.

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również