Dodano 05/04/2017

Na których osiedlach kupisz sklep albo biuro?

Lokale handlowe na sprzedaż w całej Polsce

W jakich miastach znajdziesz lokale użytkowe na sprzedaż?

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

 • Lokale usługowe oferujemy przede wszystkim w inwestycjach w centrach miast lub na wieloetapowych osiedlach, jak Mała Praga, Korona Pragi czy Osiedle na Woli w Warszawie. Staramy się projektować lokale o możliwie niewielkim metrażu - od 60 do 100 mkw. Powierzchnie można łączyć. Cena lokali użytkowych zależy od miasta i lokalizacji osiedla. Stawki zaczynają się od 4,8 tys. zł netto za mkw. lokalu.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

 • Lokale handlowo-usługowe oferujemy w większości naszych inwestycji mieszkaniowych - i w Warszawie (Stacja Kazimierz, Brzozowy Zakątek), i w Ząbkach (Neptun), i w Szczecinie (Ku Słońcu). Takie powierzchnie mamy też w Tęczowym Lesie w Olsztynie, na osiedlu City Park w Łodzi i w inwestycji Ostoja Myśliwska w Gdańsku. Ceny lokali są zróżnicowane.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk:

 • Lokale handlowe mamy w inwestycji Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów. Do wyboru są powierzchnie od 37 do 95 mkw. Ceny za mkw. zaczynają się od 10,3 tys. zł. W naszych warszawskich inwestycjach lokale handlowe sprzedały się błyskawicznie. W Aura Park w Wilanowie został ostatni lokal o powierzchni 56 mkw., a w Aura Sky możemy zaoferować już tylko 386- metrową powierzchnię. Chcemy, by trafiła do firmy świadczącej usługi, które będą atrakcyjne dla mieszkańców osiedla, na którym będzie ponad 570 mieszkań.

 • Mogą to być usługi medyczne, kosmetyczne, fitness. Powierzchnia znajduje się na dwóch poziomach, ponad 267 mkw. na pierwszym piętrze i ponad 118 mkw. na drugim. Prowadzimy też listę rezerwacyjną na lokale handlowe, które zostały zaprojektowane w drugim etapie inwestycji.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development:

 • Lokale usługowe mamy we wszystkich inwestycjach. Na osiedlu Alpha Park w Warszawie i Red Park w Poznaniu lokalami zainteresowani są głównie przedstawiciele firm usługowych i firmy poszukujące biur.

 • W poznańskim Dębcu, gdzie brakowało infrastruktury usługowej, wybudowaliśmy galerię, gdzie oferujemy powierzchnie handlowe. Inwestycje luksusowe, jak wrocławska Nowa Papiernia, to miejsca idealne dla kancelarii prawnych lub pracowni architektonicznych.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

 • We wrocławskiej Olimpii Port dostępne są trzy lokale usługowe o powierzchni od 77 do 117 mkw. Ceny zaczynają się od 324,5 tys. zł. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Ogrody Hallera we Wrocławiu powstaje kameralny budynek biurowy Club House. W ofercie mamy lokale o metrażu od 124 do 507 mkw., które można kupić w cenach od 1 182 000 zł.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

 • Najwięcej lokali usługowych mamy w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. To jedno z naszych największych osiedli, która ma liczyć ok. 1,2 tys. mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 5,1 tys. zł netto za mkw. Najmniejsze lokale mają 33 mkw.

 • W inwestycji Hubertus na warszawskim Służewcu, gdzie jest niespełna 1,2 tys, mieszkań, oferujemy cztery lokale użytkowe o powierzchni od 90 do 103 mkw. w cenie od 7,8 tys. zł netto za mkw. Oferujemy także urządzone biura. Lokale usytuowane są przy ulicy Obrzeżnej, Bukowińskiej przy stacji metra Wilanowska, Panieńskiej przy stacji metra Dworzec Wileński. Można je kupić w cenie od 6,5 tys. zł netto za mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

 • W inwestycji Miłosna Park w Wesołej mamy na sprzedaż ostatni lokal usługowy o powierzchni 94 mkw. w cenie 3,5 tys. zł netto za mkw. Kilka lokali o powierzchni od 28 do 134 mkw. oferujemy na osiedlu Monte Verdi w warszawskiej dzielnicy Włochy. Ceny: od 6,5 tys. zł netto za mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

 • Na osiedlu Bliska Wola w rejonie ul. Kasprzaka, Ordona i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie oferujemy lokale o powierzchni od 60 do 700  mkw. w cenie od 7,4 tys. zł netto za mkw. W tej samej lokalizacji w inwestycji Wola Invest w budynku Premium oferujemy zakup biura. W ofercie są dwa rodzaje lokali - o powierzchni 19 i ponad 36 mkw.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

 • Adresy naszych osiedli sprawiają, że inwestorzy kupują lokale usługowe już na etapie przedsprzedaży. Wawel Service oferuje powierzchnie handlowo-usługowe w inwestycji przy ulicy Borkowskiej w Krakowie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

 • Na budowanych teraz osiedlach nie mamy już lokali usługowych. W planowanych warszawskich inwestycjach (Żeromskiego 17 i Człuchowska Bemowo) przewidujemy takie powierzchnie na parterach budynków.

Lidia Fedorczuk, Atlas Estates:

 • Lokale handlowo-usługowe oferujemy w dwóch warszawskich dzielnicach. Na Żoliborzu w inwestycji Apartamenty przy Krasińskiego do kupienia są dwa lokale o powierzchni 90 i 191 mkw. W kolejnym etapie tego projektu mamy kilka pomieszczeń o metrażu od 62 do 205 mkw. Ceny wahają się od 9 do 11 tys. zł za mkw.

 • Na Woli przy ul. Giełdowej, w inwestycji Capital Art Apartments, oferujemy lokale handlowo-usługowe o powierzchni od 64 do 265 mkw. w cenie od 8 tys. zł za mkw.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

 • Lokale handlowo-usługowe mamy w siedmiu inwestycjach. Są to dwa projekty warszawskie: Murapol Parki Warszawy oraz Cztery Pory Roku, a także inwestycja Murapol Czerwieńskiego w Krakowie i wrocławski projekt Murapol Apartamenty Słubicka. Klienci zainteresowani zakupem powierzchni handlowej mogą ją też kupić w Poznaniu, w projekcie Murapol Nowe Winogrady.

 • Oferujemy je też w inwestycjach Murapol Nowa Morena w Gdańsku, a także w Bielsku- Białej w inwestycji przy ul. Grunwaldzkiej. Cena mkw. lokalu, w zależności od lokalizacji, to 5 - 10 tys. zł. Metraże oferowanych lokali handlowo-usługowych: od ponad 90 do 150 mkw. Można je łączyć.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

 • W każdej inwestycji staramy się oferować lokale usługowe. Średnia cena powierzchni komercyjnej to 8,5 tys. zł brutto za mkw.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również