Dodano 22/02/2018

Kolejne oczyszczacze dla przedszkoli rozdane!

Smog jest jednym z największych problemów, z którymi walczy nasz kraj. W niechlubnych rankingach zanieczyszczeń powietrza, od lat plasujemy się w ścisłej europejskiej czołówce. Są różne sposoby walki z tym zjawiskiem, bardziej lub mniej skuteczne, trzeba jednak lat, może nawet dekad, żeby udało się pozbyć problemu na dobre.

Żeby nie siedzieć bezczynnie, poza rozwiązaniami związanymi z ograniczeniem zanieczyszczenia powietrza, możemy także poprawiać jego jakość w swoich domach, w małych społecznościach, takich jak np. przedszkola. Z tego założenia wychodzi również Wawel Service i kolejny raz w ramach akcji Zabij Smog z Wawel Service, rozdaje oczyszczacze powietrza w lokalnych przedszkolach.

"Dzieci to nasza przyszłość, musimy więc dbać o to, żeby zdrowo się rozwijały i wdychały jak najmniej zanieczyszczonego powietrza. Wawel Service dba o przyszłych mieszkańców (również tych najmłodszych) swoich inwestycji od samego początku. Budując nowe mieszkania na Piasta, rozdajemy w okolicznych przedszkolach oczyszczacze powietrza. Chcemy, żeby nasi przyszli mieszkańcy czuli komfort i bezpieczeństwo nie tylko w swoich domach, ale także w okolicy i to jedna z inicjatyw, którą w tym kierunku podejmujemy" - tłumaczy Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service.

W ramach ostatniej tego typu akcji, obdarowane nowymi oczyszczaczami zostały dwa  Samorządowe Przedszkola, nr 144 na Osiedlu Bohaterów Września i nr 187 na Osiedlu Piastów. O ile dzieciaki ze wspomnianych placówek bardziej cieszyły się z krówek, które przedstawiciele Wawel Service zabrali ze sobą na spotkanie, o tyle ich opiekunowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna to inicjatywa i w jakim stopniu wpłynie na poprawienie jakości powietrza w ich placówkach.

"Przede wszystkim jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie bardzo wdzięczni za taki prezent. Od dłuższego czasu mamy świadomość, że obecny stan powietrza w Krakowie nie jest dobry i że dzieciaki niestety też są narażone na złe działania smogu. Myślę, że ten prezent będzie pierwszym krokiem do walki ze smogiem w naszym przedszkolu. Podarowany oczyszczacz stoi w jednej grupie ale docelowo myślimy o tym żeby w każdym pomieszczeniu przedszkola taki sprzęt się znalazł." - dodaje Halina Antoniuk, dyrektor przedszkola nr 144 w Krakowie.

Przedstawiciele Wawel Sevice deklarują, że nie jest to ostatnia tego typu przedsięwzięcie i z pewnością w najbliższym czasie będą podejmowane kolejne działania, które zmienią okolicę ich inwestycji na lepsze, ale także zintegrują ze sobą mieszkańców.

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również