Dodano 23/03/2017

Ile kosztują najtańsze mieszkania w ofercie deweloperów?

Ile kosztują najtańsze mieszkania w ofercie deweloperów? Na których osiedlach jest najtaniej? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Cena mieszkania zależy od kilku czynników. Liczą się metraż, lokalizacja, układ lokalu, piętro, strona świata, przynależność do mieszkania tarasu lub dużego balkonu. Nasza firma działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, gdzie prowadzimy sprzedaż 17 projektów. W naszej ofercie można znaleźć mieszkania jednopokojowe w cenie od 144 tys. zł w inwestycji Centralna Park w Krakowie czy Świętokrzyska Park w Gdańsku. Za około 173 tys. zł można kupić dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Słoneczne Miasteczko w Krakowie.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Najważniejszymi kryteriami wyboru mieszkania jest powierzchnia i lokalizacja oraz uzależniona od tych dwóch parametrów cena. Najtańsze mieszkania oferujemy m.in. w warszawskim Wilanowie na osiedlu Brzozowy Zakątek, gdzie jednopokojowe mieszkanie o powierzchni ok. 35 mkw. kosztuje 252 tys. zł.

Na Woli w inwestycji Stacja Kazimierz 30-metrowa kawalerka jest dostępna za 242,3 tys. zł, a w Ząbkach pod Warszawą na osiedlu Neptun można nabyć lokal o powierzchni ponad 37 mkw. w cenie 184 tys. zł. W Kowalach w inwestycji Chabrowe Wzgórze jednopokojowe mieszkanie o powierzchni ok. 30 mkw. jest do kupienia za 131,3 tys. zł.

Na osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku 28-metrowy lokal jest dostępny w cenie 147,2 tys. zł, a w inwestycji 2 Potoki mieszkanie o metrażu ok. 46 mkw. oferujemy za 182,7 tys. zł. W Gdyni w inwestycji Brama Sopocka można kupić 61-metrowy lokal za 384 tys. zł.

W Olsztynie w projekcie Tęczowy Las ponad 35-metrowe mieszkanie jest do kupienia za 164 tys. zł. Najtańsze mieszkanie w inwestycji Ku Słońcu w Szczecinie to lokal o powierzchni 32 mkw., który kosztuje 167 tys. zł. W Łodzi na osiedlu City Park na mieszkanie o metrażu ponad 62 mkw. trzeba mieć 280,4 tys. zł.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon:

Gdańsk Hitem cenowym w naszej ofercie jest trzypokojowe mieszkanie w inwestycji Aura Garden na warszawskiej Białołęce, które kosztuje 253 tys. zł. W projekcie Aura Sky na Pradze-Południe przygotowaliśmy pulę mieszkań kwalifikujących się do "MdM".

Dwupokojowy lokal w tej inwestycji można kupić w cenie od 6,3 tys. zł za mkw., a trzypokojowe mieszkania są dostępne od 6,3 tys. zł za mkw. W inwestycji Aura Park Wilanów w promocyjnej cenie oferujemy dwa ostatnie gotowe mieszkania dwupokojowe o powierzchni 53 mkw. Lokale o podwyższonym standardzie (drewniane okna, naturalny kamień na elewacji, bardzo duże zielone patio) można kupić za 6,8 tys. zł za mkw.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Oferujemy mieszkania w dwunastu miastach w Polsce. Przygotowując ofertę mieszkaniową w danej lokalizacji, staramy się, żeby jej odbiorcami mogła być jak najszersza grupa klientów. Realizujemy projekty zarówno w centrach miast, jak również w nieco większej odległości od rejonów śródmiejskich.

Rozpiętość cenowa w naszych inwestycjach jest znaczna, oferujemy mieszkania w cenie od 4,5 do 10 tys. zł za mkw. W ramach poszczególnych inwestycji ceny mkw. mieszkań różnią się o kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych.

Wynika to m.in. z położenia lokalu w bloku. Znaczenie ma oczywiście powierzchnia mieszkania, a także etap, na jakim znajduje się budowa. Najwyżej wyceniane są lokale cieszące się największym zainteresowaniem, czyli mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

W 12 wrocławskich inwestycjach oferujemy ponad 1,4 tys. mieszkań. Największą popularnością cieszą się kompaktowe mieszkania trzypokojowe. Chcąc zamieszkać na osiedlu z klubami fitness, klienci wybierają Formę, gdzie 54-metrowy lokal można nabyć w cenie 275 tys. zł.

W inwestycji Młodnik 52-metrową trójkę można kupić za 280 tys. zł, a w projekcie Na Ustroniu podobne mieszkanie kosztuje 304 tys. zł. Wrocławianie poszukujący kawalerek znajdą je na osiedlu Cztery Pory Roku, gdzie 32-metrowy lokal można nabyć za 178 tys. zł. Zakup dwupokojowego, kompaktowego mieszkania w Słonecznych Stabłowicach to wydatek 196 tys. zł. Dla miłośników tętniącego życiem centrum mamy dwupokojowe lokale w Sienie wycenione na 262 tys. zł.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

Najtańsze mieszkania oferujemy w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Ceny zaczynają się od 5 tys. zł za mkw. Są to czteropokojowe lokale o powierzchni 89 mkw. usytuowane na pierwszym piętrze. W warszawskiej inwestycji Hubertus zostało nam sześć mieszkań, z których najtańsze kosztuje 7,7 tys. zł za mkw. To trzypokojowy lokal o powierzchni 69 mkw. na parterze.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

W warszawskiej inwestycji Na Sokratesa, w pobliżu stacji metra Młociny, najtańsze mieszkanie dwupokojowe o powierzchni prawie 47 mkw. można kupić za 366 tys. zł, a mieszkania trzypokojowe o powierzchni 53 mkw. - za ponad 416 tys. zł.

Na osiedlu Monte Verdi we Włochach najtańszy lokal dwupokojowy o metrażu ponad 40 mkw. oferujemy w cenie ponad 273 tys. zł, a mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 53 mkw. - za 359,8 tys. zł. W tym projekcie można kupić mieszkanie z dopłatą.

W drugim etapie osiedla Krasińskiego 58 na warszawskim Żoliborzu najtańsza kawalerka o powierzchni 29 mkw. jest wyceniona na 257 tys. zł. Dwupokojowy lokal o metrażu ponad 41 mkw. oferujemy w cenie ponad 354 tys. zł, a trzy pokoje kosztują co najmniej 427 tys. zł.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development:

W ostatnim etapie Nowej Papierni w centrum Wrocławia wysoki soft loft można kupić za 299 tys. zł. Dwupokojowy lokal z balkonem na drugim piętrze ma powierzchnię 39 mkw. i prawie trzymetrową wysokość. W cenie jest wykończenie i pomoc architekta wnętrz.

Na warszawskim osiedlu Alpha Park 31-metrową kawalerkę z loggią o powierzchni 13 mkw. na drugim piętrze można kupić za 204 tys. zł. W Poznaniu klienci mogą nabyć lokal w cenie 215,2 tys. zł. Dwupokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym znajduje się na pierwszym piętrze.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Niedrogie lokale są dostępne w inwestycji Krygowskiego na krakowskim Podgórzu. Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 44 mkw. można kupić za 250 tys. tys. zł. Podobne ceny obowiązują w inwestycji Piasta Park w krakowskich Mistrzejowicach. W ofercie pozostało 80 mieszkań o powierzchni ok. 60 mkw. z tarasami, loggiami lub ogródkami.

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates:

W inwestycji Apartamenty Krasińskiego II w Warszawie najniższe ceny mkw. zaczynają się od 7,8 tys. zł. Tak są wycenione pięciopokojowe mieszkania o powierzchni 90 mkw. z balkonami o powierzchni kilkunastu mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Tanie mieszkania oferujemy w kilku inwestycjach. To Zielona Dolina II w Warszawie, gdzie jednopokojowe lokale o powierzchni ponad 29 mkw. usytuowane na pierwszym piętrze są wycenione na 171,8 tys. zł. Mieszkania dwupokojowe o powierzchni 37 mkw. na pierwszym piętrze oferujemy w cenie 214,8 tys. zł.

W projekcie Willa One klienci znajdą mieszkania dwupokojowe o powierzchni ponad 42 mkw., na pierwszym piętrze, wycenione na 271,7 tys. zł.

Na osiedlu Bernadowo Park II w Gdyni mamy dwupokojowe mieszkania o metrażu 42 mkw., na pierwszym piętrze, za 266,4 tys. zł. A w Nowym Tysiącleciu III w Katowicach znaleźć można mieszkania jednopokojowe o powierzchni prawie 33 mkw. na drugim piętrze w cenie ponad 181 tys. zł.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

W naszej ofercie są mieszkania w głównych dzielnicach Warszawy. Lokale w najniższych cenach za metr dostępne będą w inwestycji Człuchowska Bemowo.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:

Najtańsze mieszkania w inwestycji Krosno Odrzańskie oferujemy w cenie 3,4 tys. zł za mkw. W projekcie Nowa Sól metr lokalu można kupić już za niespełna 3,4 tys. zł, podobnie jak na osiedlu Jędrzychów, gdzie mamy ostatnie cztery mieszkania. W cenie 3,7 tys. zł za mkw. oferujemy lokale w inwestycji Czarkowo. Mieszkania 28 - 81 mkw.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Najtańsze mieszkania w naszych inwestycjach są położone na parterze lub pierwszym piętrze. W naszej firmie obowiązuje zasada, że im wyżej położone jest mieszkanie, tym jest droższe. W inwestycji Banacha w Krakowie dwupokojowe mieszkanie na parterze, o powierzchni 40 mkw. można kupić za 4,9 tys. zł za mkw., a na osiedlu Mogilska trzy pokoje o powierzchni 53 mkw. na pierwszym piętrze są dostępne za 6,9 tys. zł za mkw.

W inwestycji Stańczyka oferujemy trzypokojowy lokal o powierzchni 60 mkw. na pierwszym piętrze w cenie 6,9 tys. zł za mkw. W katowickiej inwestycji Karoliny mamy dwupokojowe, 38-metrowe mieszkanie na parterze za 4,5 tys. zł za mkw. A w ofercie osiedla Cztery Wieże w Katowicach jest dwupokojowy lokal o powierzchni 40 mkw. na drugim piętrze, w cenie 4,6 tys. zł za mkw.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

W Warszawie kawalerkę można mieć za mniej niż 200 tys. zł. W Gdańsku - za 150 tys. zł.

Czytaj więcej

Zobacz również