Dodano 17/09/2017

Gdzie na gotowe

Jaki jest wybór mieszkań na ukończonych osiedlach?

Jakie lokale są jeszcze w sprzedaży po zakończeniu budowy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Niemal wszystkie mieszkania sprzedajmy w czasie budowy. Gotowe mieszkania stanowią niespełna 2 proc. naszej oferty. Na ukończeniu są projekty Korona Pragi i Osiedle Krzemowe w Warszawie oraz w osiedle Świętokrzyska Park w Gdańsku. To wieloetapowe inwestycje, w których szerszą ofertę mamy w kolejnych etapach. Projekty jednoetapowe zazwyczaj w całości wyprzedajmy do momentu zakończenia prac budowlanych.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Dysponujemy pojedynczymi gotowymi lokalami w pierwszym etapie osiedla Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie, na osiedlu Neptun w podwarszawskich Ząbkach. Gotowe lokale można znaleźć także w ukończonych inwestycjach w Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

W najbliższych miesiącach przekażemy klientom klucze do ponad 580 mieszkań. Większość lokali sprzedajemy na etapie budowy. Dziś można wybierać spośród ok. 80 mieszkań w nowym etapie Olimpii Port i Róży Wiatrów. Ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają od 305 tys. zł, a zakup lokalu trzypokojowego to wydatek ok. 371 tys. zł. Osoby poszukujące przestrzeni dla powiększającej się rodziny mogą wybrać 80-metrowe mieszkanie w cenie od 501 tys. zł.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

W sprzedaży mamy 12 gotowych do odbioru mieszkań m.in. w krakowskich inwestycjach Halszki, Piasta Park i Sowiniec. Ceny tych lokali są o 20 proc. wyższe w porównaniu do stawek początkowych z przedsprzedaży.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding:

Klucze do gotowych mieszkań można odebrać na osiedlu Zielona Dolina II na warszawskiej Białołęce przy ulicy Rossiniego. Cena to niespełna 150 tys. zł.

Gotowe mieszkania dostępne są także na osiedlu Willa One na warszawskim Tarchominie przy ulicy Marcina w Wrocimowic.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk:

W wilanowskim Aura Park, którego budowę zakończyliśmy, oferujemy gotowe do odbioru mieszkania o powierzchni około 50 mkw., w cenie 7600 zł/mkw. Lokale z prawomocnym pozwoleniem na użytkowanie są do nabycia również w warszawskiej inwestycji Aura Garden. Oferujemy w niej szeroki wybór mieszkań w stałej, bardzo atrakcyjnej cenie.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper:

Gotowe mieszkania oferujemy w VII etapie osiedla Lokum di Trevi we wrocławskich Krzykach. W ofercie są mieszkania trzypokojowe o powierzchni 55-66 mkw. z jasnym aneksem kuchennym i ustawnymi sypialniami, a także mieszkania czteropokojowe od 78 do ponad 90 mkw. Większość mieszkań w momencie oddania budynków do użytku jest już sprzedana. Ceny lokali utrzymują się na stabilnym poziomie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Klienci bardzo interesują się mieszkaniami gotowymi. W ofercie mamy nieliczne mieszkania w oddanym niedawno, pierwszym etapie Apartamentów Marymont w Warszawie, natomiast przy Kolskiej dobiega końca budowa trzeciego etapu budowy, w którym dostępne są ostatnie lokale.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

Nie mamy w sprzedaży gotowych lokali. Najbliżej oddania jest trzeci etap inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku, gdzie pozwolenie na użytkowanie planujemy uzyskać na początku 2018 roku. Mieszkania w kolejnym etapie projektu będą oddawane niecały rok później.

Ewelina Krosta, reprezentująca WAN:

Klienci mogą wprowadzać się od razu do mieszkań w pierwszym etapie Apartamentów Wielicka w Krakowie. W sprzedaży zostały mieszkania dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe od 38 do 130 mkw. Właśnie obniżyliśmy ceny w tym etapie.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Na początku sierpnia uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na użytkowanie budynku w inwestycji Apartamenty Krasińskiego II. W ofercie znajdują się ostatnie mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Najmniejsze z nich mają powierzchnię ponad 47 mkw., zaś największe powyżej 85 mkw. Ceny takich nieruchomości mogą być nieznacznie wyższe niż na początku.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

We wszystkich naszych zakończonych inwestycjach mieszkania są sprzedane. Wszystkie lokale sprzedaliśmy też w powstającym dopiero warszawskim Mieście Wola. W ofercie mamy gotowe lokale usługowe. Oferujemy mieszkania w stałych cenach od rozpoczęcia do zakończenia sprzedaży.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Od razu po zakupie przekazujemy klucze do mieszkań w inwestycji Na Sokratesa w warszawskiej dzielnicy Bielany, gdzie w ofercie pozostały ostatnie mieszkania trzypokojowe o powierzchniach od 58 do 68 mkw. Niebawem będziemy też oddawać klucze do mieszkań w inwestycji Monte Verdi w warszawskich Włochach, w której prace budowlane dobiegają końca. W tym projekcie na klientów czekają również ostatnie mieszkania trzypokojowe oraz lokale usługowe. Ceny mieszkań w naszych inwestycjach zazwyczaj rosną wraz z postępem prac budowlanych.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Nie mamy w sprzedaży żadnych gotowych mieszkań. Wszystkie lokale wyprzedają się na etapie realizacji inwestycji, a niektóre jak na przykład w krakowskich inwestycjach przy ulicy Mogilskiej, czy Konopnickiej znajdują nabywców jeszcze przed przysłowiowym wbiciem łopaty w ziemię.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

Czytaj więcej

Zobacz również