Dodano 01/02/2017

Co planuje deweloper

Jakie plany inwestycyjne i sprzedażowe mają deweloperzy? Jaką strategię przyjęły firmy na ten rok? W jakich lokalizacjach powstaną nowe osiedla? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Strategia naszej firmy się nie zmienia. Będziemy sukcesywnie uzupełniać ofertę mieszkań z segmentu popularnego. Budujemy osiedla także w centrach miast. Lokale w takich miejscach są świetnym zakupem inwestycyjnym. Planujemy też inwestycje na rynku biurowym. W trakcie budowy czy projektowania mamy dwie inwestycje w Warszawie i we Wrocławiu - o łącznej powierzchni ponad 39 tys. mkw.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Zgodnie z przyjętą strategią działalność naszej Grupy skoncentruje się przede wszystkim na realizacji inwestycji w Trójmieście i Warszawie. W tym roku chcemy rozpocząć dziesięć projektów, w których powstanie łącznie ok. 1500 lokali. Będziemy również uzupełniać bank ziemi, jeśli pojawią się atrakcyjne oferty zakupu gruntów.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Strategia rozwoju Grupy Murapol na 2017 rok zakłada intensywny wzrost zarówno działalności inwestycyjnej, jak i deweloperskiej - i w kraju, i za granicą. Zamierzamy tworzyć kolejne fundusze inwestycyjne.

Także plany sprzedażowe Grupy na 2017 rok są większe niż wynik osiągnięty w minionym roku. Sprzedażą na poziomie 4 tys. mieszkań zamierzamy ustanowić nowy rekord, nie tylko w swojej działalności, ale także w skali całego polskiego rynku mieszkaniowego.

Bierzemy tu pod uwagę liczbę rozpoczętych oraz przygotowywanych projektów deweloperskich, a także posiadany bank ziemi. W minionym roku wydaliśmy na zakup gruntów dwukrotnie więcej niż w 2015 roku, co pozwoli nam wybudować o 60 proc. więcej powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych niż w ubiegłym roku.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service:

Na 2017 rok mamy ambitne plany sprzedażowe. Chcemy powtórzyć sukces z poprzedniego roku i podnieść sprzedać o 50 proc. Profil naszej działalności się nie zmieni, polityka firmy również. W tym roku planujemy pięć nowych inwestycji w Krakowie, dwie w Katowicach i jedną w Warszawie. Już dziś możemy się pochwalić najnowszym projektem - Apartamentami przy Wiśniewskiego na krakowskim Ruczaju.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Archicom ma za sobą najlepszy sprzedażowo rok w historii, 942 wrocławian zdecydowało się na zakup lokalu w jednej z 13 naszych inwestycji. Celem na 2017 rok jest sprzedaż 1 tys. mieszkań. Rozpoczniemy również działalność w Krakowie. Zróżnicowanie oferty jest jednym z elementów strategii sprzedażowych naszej firmy.

Wrocławianie mogą wybierać spośród 1,4 tys. mieszkań o różnym standardzie - od małych inwestycji z segmentu popularnego z mieszkaniami objętymi dopłatami w "MdM", przez osiedla w standardzie premium po apartamentowce z widokiem na wrocławskie Stare Miasto. Działamy również na rynku nieruchomości komercyjnych. W ubiegłym roku w stolicy Dolnego Śląska przy al. Hallera rozpoczęliśmy inwestycję Club House.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Stawiamy na inwestycje dostosowane do wymogów lokalnego klienta. W planach na ten rok mamy przede wszystkim poszerzenie oferty o co najmniej 500 mieszkań. W dalszym ciągu zamierzamy rozwijać ofertę głównie w segmencie średnim. Poza uruchomieniem projektów w nowych lokalizacjach będziemy kontynuować realizację projektu Kolska od Nowa. Planujemy także rozpocząć budowę kolejnych mieszkań na osiedlu Apartamenty Marymont.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development:

Realizujemy projekty mieszkaniowe w segmencie popularnym oraz premium w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. W 2017 roku będziemy kontynuować realizację naszych inwestycji rozpoczętych w 2016 roku - Alpha Park w Warszawie i Nowa Papiernia Ultra Nova we Wrocławiu. Rozpoczniemy też prace nad trzecim etapem poznańskiej inwestycji Red Park.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

W 2017 roku zamierzamy kontynuować dotychczasową politykę sprzedażową, zakładającą dywersyfikację portfela oferowanych inwestycji. Zawsze dążymy do tego, żeby mieć w ofercie różnego rodzaju inwestycje od apartamentowych do segmentu popularnego i ta polityka firmy sprawdza się od ponad 30 lat.

W Warszawie mamy w ofercie apartamenty na Mokotowie w inwestycji Hubertus i ostatni penthouse w Śródmieściu w projekcie TRIO. Dwie kolejne inwestycje są przygotowywane. W Gdańsku oferujemy mieszkania kwalifikujące się do programu "MdM" - to lokale w trzecim etapie inwestycji Wolne Miasto. Niebawem rozpoczniemy sprzedaż mieszkań w czwartym etapie projektu.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Skupiamy się przede wszystkim na pozyskiwaniu gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. W pierwszym kwartale 2017 roku rozpoczynamy budowę i sprzedaż drugiego etapu inwestycji Krasińskiego 58 na Żoliborzu. Kolejne inwestycje są w przygotowaniu i jest szansa na wprowadzenie ich do oferty pod koniec 2017 roku.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk:

Nadal zamierzamy inwestować głównie w Warszawie. Naszą strategię można podsumować jednym zdaniem: stawiamy na osiedla blisko centrum. Przykładem może być warszawska inwestycja Aura Sky, w której można kupić mieszkanie w "MdM", choć jest to projekt o podwyższonym standardzie.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Przewidujemy, że popyt na nieruchomości utrzyma się na wysokim poziomie, na co znaczący wpływ może mieć decyzja Rady Polityki Pieniężnej dotycząca stóp procentowych. W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży 251 mieszkań w inwestycji przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli. Powstanie tam siedmiopiętrowy budynek.

Katarzyna Pietrzak, Nexity Polska:

Rok 2017 przeniesie same nowości. Rozpoczynamy od wprowadzenia do sprzedaży ostatniego etapu inwestycji Skylife na warszawskiej Woli. Następnie panujemy wprowadzić na rynek nowy projekt w Ursusie, a na koniec roku chcemy pojawić się z nową inwestycją w kolejnej stołecznej dzielnicy.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

Będziemy budować kolejne etapy osiedli Miasto Wola i Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli. Chcemy też zakończyć proces przekazywania powierzchni wszystkim najemcom biurowca EQlibrium. Na ten rok zaplanowaliśmy wprowadzenie do sprzedaży 301 mieszkań. Przygotowujemy kolejne inwestycje.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

W tym roku będziemy kontynuować budowę rozpoczętych inwestycji w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu. W Krakowie na osiedlu przy ul. Banacha powstaje drugi budynek, trwa budowa budynków przy ulicy Konopnickiej, w których mieszkania sprzedały się na etapie dziury w ziemi.

Kontynuowane są prace na osiedlu przy ulicy Mogilskiej oraz w inwestycji przy ulicy Stańczyka w dzielnicy Bronowice.

W Katowicach przy ulicy Chorzowskiej budujemy trzecią wieżę w inwestycji Cztery Wieże, budujemy też osiedle przy ulicy Karoliny. W stolicy Dolnego Śląska trwa sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla przy ulicy Skarbowców w dzielnicy Krzyki.

Więcej na: rp.pl

Czytaj również

Nie tylko mieszkaniowe kompakty szybko znikają z oferty. Są też chętni na apartamenty.

Czytaj więcej

Zobacz również