Dodano 08/10/2012

Rusza piąta edycja Małopolskich Targów Innowacji

Już 12 października wszystkich zainteresowanych nowinkami i innowacyjnymi rozwiązaniami ze świata różnych branż zapraszamy do stolicy małopolski. Kraków po raz piąty zostanie gospodarzem Małopolskich Targów Innowacji. Przed nami część targowa, panele dyskusyjne, konferencja, wystawa oraz gala finałowa konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości.

Małopolskie Targi Innowacji (http://www.imalopolska.eu/) już od pięciu lat zapraszają firmy, instytucje i osoby prywatne do przedstawienia produktów, usług i technologii, które łączy jedno  - innowacyjne rozwiązania. Tegoroczna edycja Małopolskich Targów Innowacji, podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się na Małym Rynku w Krakowie. Swój udział zgłosiło już 50 wystawców, w tym również krajowe i regionalne instytucje wspierające rozwój innowacji w małopolskich firmach i całym regionie. Swoje stoiska rozstawią tu firmy prezentujące różne branże - motoryzację, biotechnologię, informatykę, telekomunikację, firmy narzędziowe, jubilerskie, szkoleniowe, związane z branżą budowlaną i wiele innych. Znajda się wśród nich zarówno firmy produkcyjne, jak i usługowe. W tym roku po raz pierwszy w Targach wezmą udział również przedstawiciele najdynamiczniej rozwijającego się segmentu, czyli branży gier.

Jednym z wystawców jest firma PRO- ECO INVEST S.A., która podczas Targów zaprezentuje innowacyjną technologię dla budownictwa energooszczędnego - domy budowane w technologii ze spienionego polistyrenu (Neoporu®). Modelowym przykładem tego rozwiązania jest osiedle domów energooszczędnych „Dom dla Każdego” w Niepołomicach i Michałowicach, które powstało we współpracy z deweloperem Wawel Service. Poszukiwać będziemy deweloperów, inwestorów oraz właścicieli nieruchomości do realizacji projektów deweloperskich z zastosowaniem tej nowatorskiej technologii. Przygotowaliśmy również ofertę dla Klientów indywidualnych, chcących zbudować dom z zastosowaniem naszej technologii na własnej działce.   – mówi Henryk Świtowski z PRO- ECO INVEST S.A.

Każdego roku stoiska prezentujących się podczas targów firm odwiedza ponad tysiąc gości. Nic dziwnego, prezentowane produkty, technologie i usługi są przecież nowatorskie, wyjątkowe i konkurencyjne w skali co najmniej regionu.

Równocześnie z Małopolskimi Targami Innowacji (www.imalopolska.eu) odbędą się:

·      Konferencja Innowacje – niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej – dyskusja na temat konstruowania innowacyjnej polityki w województwie, w szczególności w zakresie inteligentnej specjalizacji, która stanowi nowy element polityki Unii Europejskiej wobec regionów (8.10.2012 – Małopolskie Centrum Kultury)

·   Gala finałowa Małopolskiego Inkubatora Pomysłowości – wręczenie małopolskim doktorantom nagród w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego innowacyjnego biznesplanu - z realną szansą na rynkowy sukces.

·   Panel dyskusyjny Przy kawie o innowacjach – stały element Targów, w tym roku poświęcony problemowi skutecznego finansowania i wspierania specjalizacji danego regionu, aby przynosiła dochody oraz realnie wpływała na konkurencyjność całej regionalnej gospodarki. Dyskusje odbywać się będą w nawiązaniu do Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego na lata 2013 - 2020. (12.10.2012 – Małopolskie Centrum Kultury)

·     Wystawa Innowacyjna Małopolska – nowość na Targach, prezentacja osiągnięć regionu w dziedzinie wsparcia innowacji i rozwoju wysokich technologii oraz realizowanych w województwie proinnowacyjnych inwestycji, których celem jest stworzenie infrastruktury dla rozwoju regionu wiedzy. (10-13.10.2012 Mały Rynek w Krakowie)

Organizatorem Targów jest Województwo Małopolskie. Więcej informacji oraz program dostępne są na www.imalopolska.eu.

Spotkajmy się na Małopolskich Targach Innowacji - 12 października 2012 o godz. 10:00!

Czytaj również

"Rodzina na Swoim" na Wielickiej, Borkowskiej i Klonowica. Zapytaj naszego doradcę.

Czytaj więcej

Zobacz również