Dodano 18/09/2012

Symboliczny pogrzeb Rodziny na Swoim

Za nami kolejna edycja targów mieszkaniowych Dom Mieszkanie Wnętrze, które odbyły się w ubiegły weekend w hali targów w Krakowie. Ta cykliczna impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, nie inaczej było tym razem.

Najbardziej zaskakującym wydarzeniem giełdy było symboliczne pochowanie programu Rodzina na Swoim przez firmę Wawel Service. Na czas trwania targów deweloper zorganizował karawan, który wraz z ogromnym wieńcem pogrzebowym stał przy wejściu na halę targów, zaś ubrane na czarno hostessy informowały o „końcu Rodziny na Swoim”.

Zależało nam na zwróceniu uwagi na fakt, iż ostatnie zmiany w rządowym programie dopłat oznaczają de facto koniec funkcjonowania kredytów preferencyjnych w Krakowie. To być może kontrowersyjny sposób przekazania informacji, ale myślę, że osiągnęliśmy zamierzony efekt – mówi Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży Wawel Service.

Przypomnijmy, że wraz z końcem sierpnia obniżony został limit cen mkw mieszkania dostępnego z rządową dopłatą. Obecnie aby skorzystać z programu Rodzina na Swoim w Krakowie, należy nie tylko spełniać kilka warunków jako kupujący, ale też znaleźć mieszkanie poniżej 4730 za mkw.

Tak niski limit cen w Krakowie praktycznie uniemożliwia zakup lokalu. W grę mogą wchodzić jedynie mieszkania położone na peryferiach miasta, a i takie ciężko znaleźć w tak niskiej cenie- mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

„Pogrzebowy akcent” krakowskiego dewelopera ma związek z oferowanymi przez firmę dopłatami do kredytu na zakup mieszkania z oferty firmy. Kilka tygodni temu firma rozpoczęła bowiem szeroko okrojoną akcję pod hasłem „Koniec Rodziny na Swoim. Tylko w Wawel Service wszystkie mieszkania z dopłatą do kredytu”. Deweloper zobowiązuje się do dopłacania połowy wartości odsetek od kredytu na każde mieszkanie zakupione w firmie.

To nasza odpowiedź na obniżki limitów cen w Krakowie – mówi Bartłomiej Rzepa. Wobec niekorzystnych zmian w programie Rodzina na Swoim postanowiliśmy sami dopłacać naszym Klientom do kredytu na własne „M”.

Czytaj również

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej przyznało nagrodę dla firmy Wawel Service w kategorii Firma Roku. Certyfikat Polish Product (w skrócie CPP) ma na celu wyróżnienie polskich podmiotów gospodarczych i ich produktów na rynkach zagranicznych i krajowym.

Czytaj więcej

Zobacz również