Dodano 18/09/2012

Kampania ‘Wspieramy Rodziny’ otwarta śpiewająco

"Wspaniały, fantastyczny, krzepiący” – tak słuchacze oceniali koncert pod hasłem ‘Wspieramy Rodziny!’, który odbył się 8 listopada w Filharmonii Krakowskiej. Artyści, m.in. Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki zagrali tego wieczoru charytatywnie na rzecz Fundacji Aby żyć. Na scenie wystąpili również: Haliana Jarczyk, Konrad Mastyło, Michał Chytrzyński oraz Michał Braszak. To pierwsze tego typu wydarzenie realizowane wspólnie z firmą Wawel Service – sponsorem głównym Kampanii.

Koncert zgromadził na widowni blisko 700 osób, dzięki którym udało się zebrać łącznie ponad 30 tyś zł. na rzecz Fundacji. Tak pokaźną sumę udało się uzyskać dzięki sprzedaży biletów wstępu, cegiełek oraz kilku przedmiotów wystawionych w przerwie koncertu na licytację.

Pierwszymi z nich były fotografie Jacka Wrzesińskiego, artysty plastyka i fotografika, który od lat z sukcesem fotografuje dla większości wydawnictw i magazynów w Polsce. Na licytację przeznaczył dwie wyjątkowe fotografie przedstawiające Florencję oraz Kraków. Unikatowe zdjęcia zostały wykonane przez Artystę w ramach jego pracy w serialu „Majka”, który nagrywany był właśnie w Krakowie.

Mamy to szczęście, że Jacek wspiera nasze działania otaczając Fundację opieką fotograficzną. Od początku trwania Kampanii dokonuje dla nas dokumentacji zdjęciowej, jest z nami wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i wszystkie te wydarzenia utrwala na kliszy - mówi Joanna Trafas z Fundacji Aby Żyć.

Kolejnym i zarazem największym przedmiotem licytacji był obraz namalowany przez dzieci pod okiem wybitnego malarza abstrakcjonisty – Ryszarda Ryho Paprockiego. Pokaźnych rozmiarów dzieło powstało w jednej z krakowskich szkół podstawowych i choć obraz stworzyły dzieci w wieku 6-7 lat, dzięki wsparciu Artysty nabrał on profesjonalnego charakteru. Po emocjonującej licytacji prowadzonej przez samego Jacka Wójcickiego, przedmiot ten został sprzedany za 5 tyś zł.

- To dla mnie zupełnie nowe i wyjątkowe doświadczenie, które sprawiło mi ogromną radość. Dzieci po raz pierwszy w życiu malowały profesjonalnymi farbami  na prawdziwym płótnie. Co ważne, tworzyły świadomie, wiedziały, że namalowany przez nich obraz zostanie wylicytowany i pomoże innym dzieciom. Tym większa była ich wola pracy i radość 
z niesienia pomocy 
– mówi Ryho Paprocki.

Równie dużym zainteresowaniem cieszył się ostatni licytowany przedmiot – piłka z podpisami zawodników Wisły Kraków, która przyniosła fundacji ponad 2 tyś zł.

‘Aby żyć’ to powstała w 2007 r. organizacja pożytku publicznego. Jej statutowym celem jest szeroko pojęta ochrona dzieci przeciwko neuroinfekcjom. Fundacja zajmuje się m.in. propagowaniem wiedzy na temat tych chorób oraz refundacją szczepionek przeciw meningokokom i pneumokokom. Pomaga również dotkniętym neuroinfekcjami i wspiera rehabilitację dzieci i młodzieży z powikłaniami po schorzeniach neurologicznych.

Chcemy przypominać wszystkim, zarówno potencjalnym pacjentom, jak i pracownikom służby zdrowia, że wielu ciężkim schorzeniom można skutecznie zapobiegać poprzez szczepienia ochronne. Dlatego profilaktyka chorób zakaźnych zagrażających życiu jest jednym z celów statutowych naszej organizacji. Mając na uwadze dobro wszystkich, staramy się także objąć pomocą tych, których choroba już dotknęła – mówi Marta Grzyb, autorka Kampanii.

Koncert, który odbył się w Filharmonii to dopiero początek współpracy Fundacji Aby żyć oraz firmy Wawel Service. W ramach kampanii pod hasłem ‘Wspieramy Rodziny!’ zaplanowano szereg działań na rzecz walki z neuroinfekcjami. Deweloper zamierza m.in. refundować szczepienia ochronne dzieciom i młodzieży z rodzin o niskim statusie materialnym oraz podejmować wszelkie inicjatywy związane z edukacją grup społecznych i zawodowych w zakresie rozpoznawania i zapobiegania chorobom infekcyjnym.

Kampania „Wspieramy Rodziny!” zainicjowana przez Fundację doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Już na początku istnienia firmy Wawel Service postawiliśmy na budowę przyjaznych osiedli przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Teraz naszą podstawową działalność wzbogacamy o dar serca dla najmłodszych – mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

Czytaj również

Wawel Service został sponsorem głównym Kampanii „Wspieramy Rodziny!” organizowanej przez fundację Aby Żyć. Akcja ma na celu podejmowanie wszelkich inicjatyw związanych z profilaktyką i leczeniem neuroinfekcji u dzieci.

Czytaj więcej

Zobacz również