Dodano 11/02/2015

Wawel Service podsumował ubiegłoroczną sprzedaż

Spółka Wawel Service sprzedała w 2014 roku 255 lokali w Krakowie i Warszawie (podpisane umowy deweloperskie z pominięciem przyjętych rezerwacji). W 2015 roku deweloper zamierza wprowadzić do sprzedaży trzy projekty w Krakowie i jeden w Warszawie, a łączna liczba mieszkań, dla których będzie szukać nabywców, może wynieść około 450. Bank ziemi spółki pod przyszłe inwestycje przekracza 100 tys. mkw. PUM.

– Ze wstępnie zebranych wyników finansowych za 2014 rok Grupa Wawel Service po raz kolejny utrzymała wysoką zyskowność na realizowanych projektach. Staramy się tak dobierać nasze projekty, aby utrzymać marżę powyżej 20 proc. nie skupiając się na biciu rekordów ilości sprzedanych lokali mieszkalnych, chociaż rok do roku notujemy tu również wzrost – podsumował Grzegorz Zagrabski, prezes zarządu Wawel Service. Najlepszy wynik został odnotowany w Krakowie, gdzie podpisano łącznie 188 umów, głównie w trzech inwestycjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się energooszczędne inwestycje – Borkowska B1 i B2 oraz projekt uruchomiony w połowie roku przy ul. Halszki 28A. Deweloper informuje, że hitem pod względem sprzedaży okazał się warszawski projekt Wizja Mokotów, w którym w czwartym kwartale 2014 roku sprzedano 67 lokali.

 

Źródło: Eurobuild

Czytaj również

Nie musisz kupować kota w worku. Coraz częściej w ofercie deweloperów pojawia się opcja wynajmu nowego lokalu, jego wypróbowania i samodzielnego urządzenia, a dopiero potem zakupu.

Czytaj więcej

Zobacz również