Dodano 02/10/2014

Jesienne promocje na nowych osiedlach

Meble kuchenne gratis, rabaty na gotowe mieszkania, opłacenie rocznego czynszu. Deweloperzy biją się o klientów.

- Nowe mieszkania sprzedają się świetnie, ale ofert na rynku szybko przybywa. U progu jesieni deweloperzy przygotowali dla klientów wiele promocji - podkreśla Kamil Niedźwiedzki, analityk portalu nieruchomości Dompress.pl. Portal sprawdził, gdzie szukać promocyjnych ofert.

- Dom Development wprowadził ofertę promocyjną w trzech stołecznych inwestycjach - mówi Kamil Niedźwiedzki.

- Przy zakupie mieszkania w osiedlu Żoliborz Artystyczny klienci nie płacą czynszu przez rok. W osiedlu Palladium nabywcy dostają wykończenie pod klucz w cenie mieszkania - powiedział portalowi Dompress.pl Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development. - Z kolei w osiedlu Adria na warszawskim Gocławiu gotowe mieszkania oferujemy w specjalnej cenie - dodaje. Deweloper do mieszkań na każdym swoim osiedlu daje darmowe meble kuchenne gratis.

Taniej na targach

Kamil Niedźwiedzki zwraca uwagę, że także spółka Robyg daje klientom rabaty oraz inne bonusy. Można skorzystać z m.in. bezpłatnych porad architektów wnętrz. - Największe rabaty klienci mogą uzyskać podczas organizowanych przez dewelopera okazjonalnych promocji. W Gdańsku na przykład przy zakupie mieszkania można było uzyskać nawet 20 tys. zł rabatu - mówi analityk portalu Dompress.pl.

Dodaje, że w Atlas Estates do listopada potrwa promocja „Jesienne hity mieszkaniowe", którą zostały objęte mieszkania dostępne w osiedlu Apartamenty przy Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu.

- Do mieszkań dwu- i trzypokojowych dodajemy schowek gratis. Schowki o metrażu 5,4 mkw. mogą służyć zarówno jako komórka lokatorska, jak i miejsce do bezpiecznego parkowania motocykla lub skutera - portal Dompress.pl cytuje Michała Witkowskiego, dyrektora sprzedaży i marketingu, Atlas Estates.

- Osoby poszukujące mieszkań w Warszawie mogą skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez firmę Marvipol w ramach programu „Miasto jest nasze" - mówi Kamil Niedźwiedzki.

- W przypadku osiedla Central Park Ursynów program umożliwia kupno mieszkania w cenie od 186 tys. zł, a w inwestycjach Bielany Residence, Osiedle Zielona Italia, Apartamenty Mokotów Park oraz Rezydencja Arteco daje możliwość zakupu lokalu z gratisowym wykończeniem - powiedział portalowi Dompress.pl Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol.

- Barc wszystkie mieszkania na osiedlu Tarasy Dionizosa w warszawskiej Białołęce oferuje teraz w cenie obniżonej z 5995 do 5780 zł za mkw. Promocja obejmuje zarówno lokale gotowe, jak i te w budowie - mówi Kamil Niedźwiedzki.

Analityk Dompress.pl podaje, że kilka nowych inwestycji planuje Ronson Development. Są to projekty Kamienica Jeżyce w Poznaniu i Citi Link na warszawskiej Woli. - W przedsprzedaży klienci będą mogli liczyć na znacznie bardziej atrakcyjną cenę niż w czasie regularnej sprzedaży - podkreśla w rozmowie z portalem Dompress.pl Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Bonusy dla pierwszych

Dantex przygotował promocję w warszawskiej inwestycji Dobra Wola II. - Pierwsze 30 osób, które podpiszą umowy na zakup mieszkań do końca października, dostanie sprzęt AGD w cenie mieszkania - powiedział portalowi Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w spółce Dantex. W projekcie Miasto Wola deweloper negocjuje rabaty z nabywcami.

Z kolei Michał Skwarek z firmy Okam zwraca uwagę na wyprzedaże ostatnich mieszkań w drugim etapie stołecznego projektu InCity, który ma zostać oddany pod koniec tego roku. - Na początku 2015 roku zaskoczymy klientów promocjami związanymi z wprowadzanymi do sprzedaży warszawskimi projektami na Służewcu, przy ul. Woronicza oraz Konstruktorskiej - zapowiada w portalu Dompress.pl Michał Skwarek.

- Klienci wybierający mieszkania w projektach Activ Investment mają możliwość negocjowania cen. Hitem tej jesieni jest wprowadzony przez dewelopera „Pakiet startowy" przygotowany dla osób kupujących mieszkania w inwestycji Cztery Wieże w Katowicach - mówi Kamil Niedźwiedzki. - Każdy nabywca otrzymuje 10 proc. rabat na pierwsze zakupy i 5 proc. jednorazowy rabat na kolejne zakupy w katowickim Leroy Merlin. Nabywcy mają również zagwarantowaną gratisową dostawę zakupionych produktów i indywidualny projekt mieszkania - dodaje.

Ewelina Juroszek dyrektor ds. sprzedaży w Atal zauważa w rozmowie z portalem Dompress.pl, że klientom zdecydowanie najbardziej zależy na promocjach cenowych. - W naszych inwestycjach dużym zainteresowaniem cieszą się również promocje dotyczące wykończenia mieszkań, z którego korzysta 70 proc. kupujących - mówi dyrektor Juroszek.

- W krakowskiej inwestycji Nowy Żabiniec Atal oferuje ostatnie wolne mieszkania z rabatem 300zł za mkw. Klienci dostają również bony na zabudowę kuchni o wartości 5 tys. zł - podaje Kamil Niedźwiedzki. - W projekcie Nadwiślańska 11 Apartamenty deweloper daje rabat w wysokości 100zł za mkw. na mieszkania od parteru do III piętra. We Wrocławiu w inwestycjach Agrestowa Aleja, Osiedle Mieszczańskie II, Zielone Wojszyce, Dyrekcyjna 33 kupujący mieszkania w stanie deweloperskim dostają 200 zł za mkw. zniżki. W Osiedlu Mieszczańskim lokale z wykończeniem objęte są rabatem 50 zł za mkw. W inwestycji Ville Murano zakup domu jest premiowany bonem na zabudowę kuchenną o wartości 5 tys. zł - dodaje.

Promocje obowiązują także na łódzkim Nowym Polesiu i Chojny Park. W Katowicach w inwestycji Atal Francuska Park deweloper ma mieszkania do wykończenia o 100zł za mkw. tańsze.

Tańsze nie tylko poddasza

Promocje ma także firma Dolcan. - Na osiedlu mieszkań bezczynszowych Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce wysokie poddasza, które przynależą do mieszkań są teraz tańsze o połowę. Ich cena spadła z 1300 do 650 zł za mkw. Przy zakupie mieszkania o powierzchni 78 mkw. z taką samą powierzchnią poddasza można teraz zaoszczędzić ponad 50 tys. zł - mówi Kamil Niedźwiedzki.

Promocja ma obowiązywać 4-5 października, podczas dni otwartych w inwestycji Kamyk Zielony. Dolcan obniżył też o 50 proc. (do 12,5 tys. zł) cenę ostatnich garaży w inwestycjach w podwarszawskich Ząbkach – Osiedlu Powstańców i Osiedlu Orla.

- Z kolei na osiedlu Skierniewicka City na stołecznej Woli klienci mogą z kolei wybrać, czy chcą zapłacić za mieszkanie bez VAT (oszczędzając nawet 58 tys. zł) czy dostać wykończenie lokalu gratis - podaje Kamil Niedźwiedzki. - W projekcie Ogrody Ochota do wszystkich mieszkań Dolcan oferuje wykończenie mieszkania w cenie.

LC Corp okresowo wprowadza do promocji pulę mieszkań w każdej ze swoich inwestycji. - Dodatkowo w projektach Słoneczne Miasteczko w Krakowie i Osiedle Stabłowicka we Wrocławiu oferujemy harmonogram płatności 20/80 - informuje w rozmowie z Dompress.pl Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp.

- Euro Styl prowadzi promocyjną sprzedaż mieszkań na osiedlu Nowy Horyzont. "Mega promocja" obejmuje wybrane lokale, przy zakupie których można zaoszczędzić nawet do 17 tys. zł. Mieszkania w obniżonych cenach są również dostępne na gdańskim osiedlu Oliwa Park, gdzie rabaty sięgają nawet do ponad 70 tys. zł - informuje Kamil Niedźwiedzki.

Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu w firmie Euro Styl dodaje, że klienci, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w pierwszym, gotowym budynku w inwestycji Apartamenty Conrada w Gdyni mogą liczyć również na bony rabatowe na zakup mieszkania, wykończenie, a także fachowe porady architektów.

- W jesiennej promocji Inpro, która potrwa do końca października, można kupić mieszkanie z 5 proc. rabatem w ramach II i III etapu gdańskiej inwestycji Wróbla Staw - podaje Dompress.pl.

- Klienci, którzy zdecydują się na zakup lokalu w inwestycji Chmielna Park mają możliwość nabycia piwnicy w obniżonej cenie – 15 tys. zł netto. Na osiedlu City Park piwnica włączona jest w cenę mieszkania. Dodatkowo, kupujący domy na osiedlu Wróbla Staw dostają 5 lat gwarancji na budynki i kolektory słoneczne w cenie - wymienia w rozmowie z portalem Rafał Zdebski, dyrektor handlowy. Podkreśla, że klienci mogą negocjować ceny wszystkich mieszkań.

- JHM Development dwa razy w roku organizuje dni otwarte, podczas których klienci mają możliwość otrzymania specjalnej ceny na mieszkanie, jeśli na jego zakup zdecydują się właśnie w tym czasie - mówi Kamil Niedźwiedzki.

- W najbliższych tygodniach z tego rodzaju rabatów będzie można skorzystać odwiedzając nasze biura sprzedaży w Żyrardowie, Rumii, Bełchatowie, Brzezinach oraz Rawie Mazowieckiej - zachęca Kaja Mirgos dyrektor ds. sprzedaży w JHM Development.

- Osoby chcące taniej nabyć mieszkania w inwestycjach Wawel Service powinny śledzić ofertę dewelopera, ponieważ w każdym tygodniu oferuje promocje na wybrane mieszkania. Poza tym, klienci, którzy zdecydują się na zakup energooszczędnego mieszkania z oferty Wawel Service mogą liczyć na bezzwrotną dopłatę do kredytu w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 11 tys. zł - mówi analityk. - Wikana na ostatnie miesiące tego roku zaplanowała kampanię promocyjną adresowaną do rodzin z dziećmi, która obejmie wybrane mieszkania we wszystkich realizowanych przez dewelopera projektach. 

 

Źródło: Życie Warszawy

Czytaj również

Największe wzięcie na rynku deweloperskim mają mieszkania dwupokojowe. Szczególnie poszukiwane są te o małym metrażu. Najlepiej, jeśli byłyby już gotowe. 

Czytaj więcej

Zobacz również