Dodano 05/08/2014

Ile za trzy pokoje na 50 metrach

Mieszkanie z trzema pokojami kupimy w Warszawie już za ok. 6 tys. zł za mkw.

Z analiz portalu nieruchomości Dompress.pl wynika, że najbardziej poszukiwane dziś mieszkania to małe lokale dwu- i trzypokojowe. Taki trend widać zwłaszcza w miastach, gdzie ceny nieruchomości są wysokie.

Nawet na 45 mkw.

- Trzy pokoje o powierzchni niewiele przekraczającej 50 mkw. to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. - podkreślają analitycy portalu Dompress.pl. I podpowiadają, na których osiedlach można szukać takich mieszkań.

- Trzypokojowe mieszkanie o powierzchni do 55 mkw. można znaleźć w każdej warszawskiej i gdańskiej inwestycji firmy Robyg. W Warszawie ich ceny zaczynają się już od 6120 zł za mkw., a w Gdańsku od 4250 zł za mkw. - podaje Kamil Niedźwiedzki, analityk portalu Dompress.pl.

Także firma LC Corp w każdym swoim projekcie ma trzypokojowe mieszkania o powierzchni pięćdziesięciu kilku metrów. - W jednej z przygotowywanych obecnie inwestycji w Warszawie deweloper zamierza zaoferować nawet mniejsze trójki, których metraż nie będzie przekraczał 45 mkw. - mówi Kamil Niedźwiedzki.

Spółka Dolcan małe lokale trzypokojowe ma w inwestycjach Ogrody Ochota i Ogrody Ochota II w Warszawie oraz na Osiedlu Jordanowskim w Częstochowie. Portal Dompress.pl cytuje, Annę Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan, która przyznaje, że takie mieszkania są dziś jednymi z najbardziej popularnych wśród klientów. Plasują się zaraz za niewielkimi lokalami dwupokojowymi.

- W warszawskich osiedlach Ogrody Ochota I i II cena takich mieszkań to 7990 zł za mkw., natomiast na Osiedlu Jordanowskim w Częstochowie są do nabycia w cenach od 4300 zł za mkw. - podaje Dompress.pl.

Kamil Niedźwiedzki zauważa, że propozycje dla rodzin poszukujących kompaktowych trzypokojowych mieszkań w większości swoich projektów ma również Matexi Polska. W inwestycji Na Romera zlokalizowanej na warszawskim Ursynowie lokal o powierzchni 54 mkw. kosztuje 470 tys. zł. Na osiedlu Słodowiec Park na stołecznych Bielanach mieszkania o powierzchni 56 mkw. kupimy w cenach 441 tys. - 451 tys. zł.

- W najbliższych tygodniach trafią do sprzedaży nieduże trójki także w kolejnych inwestycjach Matexi Polska w Warszawie, m.in.: na osiedlu Kolska od Nowa położonym na granicy Woli i Śródmieścia oraz na osiedlu Księżycowa na Bielanach - zapowiada Kamil Niedźwiedzki.

Trzypokojowe mieszkania o powierzchni do 55 mkw. w warszawskiej inwestycji Sakura oferuje Ronson. Lokale o powierzchni 54 mkw. w tym mokotowskim projekcie są wycenione od 399 tys. zł.

W energooszczędnych domach

- Osoby poszukujące małych trójek w Warszawie znajdą je także w inwestycji firmy Tynkbud-1 na Bemowie przy ul. Gen. Pełczyńskiego. Ceny zaczynają się tam od 6125 za mkw. Na Woli przy ul. Św. Stanisława mkw. takich mieszkań można kupić już od 5860 zł - podaje Kamil Niedźwiedzki.

Analityk dodaje, że na krakowskich Klinach w energooszczędnym projekcie Borkowska B1 spółka Wawel Service ma w sprzedaży trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 46 mkw. w cenie od 5400 zł za mkw.

- Decydując się na zakup mieszkania w tej inwestycji można dostać bezzwrotną dopłatę do kredytu w wysokości 11 tys. zł. w ramach programu NFOŚiGW - mówi analityk portalu Dompress.pl. - Nieduże trójki deweloper ma także w energooszczędnej inwestycji Halszki 28A na krakowskim Kurdwanowie.

 

Źródło: Życie Warszawy

Czytaj również

Deweloperzy mają banki ziemi, które właśnie wykorzystują, bo sprzedaż mieszkań idzie im dobrze. Planują i prestiżowe wieże, i popularne osiedla.

Czytaj więcej

Zobacz również