Dodano 22/07/2014

Nowe osiedle już na taśmie

Deweloperzy mają banki ziemi, które właśnie wykorzystują, bo sprzedaż mieszkań idzie im dobrze. Planują i prestiżowe wieże, i popularne osiedla.

- W ostatnich miesiącach odwrócił się trend spadkowy i pierwszy raz od dwóch lat oferta deweloperów w największych miastach wzrosła. Na mieszkania jest coraz więcej chętnych. Słupki sprzedaży rosną, więc firmy przygotowują kolejne projekty - mówi Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl.

Jakie inwestycje trafią niedługo na rynek?

Dom Development wprowadzi do sprzedaży kameralny projekt przy ulicy Włodarzewskiej w Warszawie.

- Dodatkowo będziemy uruchamiać kolejne etapy osiedli będących już w sprzedaży m.in. projektów Żoliborz Artystyczny oraz Klasyków na warszawskiej Białołęce - mówi Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development. Firma ma też w planach wprowadzenie w najbliższym czasie trzech projektów zlokalizowanych na Mokotowie.

Atlas Estates planuje budowę 44-piętrowej wieży apartamentowej przy ul. Grzybowskiej, obok hotelu Hilton w Warszawie. Zdecydowana większość powierzchni w 167 metrowym budynku zostanie przeznaczona na mieszkania dla wymagających klientów.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates zapowiada, że lokale powinny trafić do sprzedaży w 2015 r. Deklaruje, że w wieży znajdą się mieszkania w mniejszych metrażach i będą oferowane w bardziej konkurencyjnych cenach za mkw. niż w innych tego rodzaju budynkach znajdujących się w centrum miasta. Ceny mieszkań będą zaczynać się od ok. 0,5 mln zł. W najbliższym czasie Atlas Estate planuje też zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Deweloper podpisał ostatnio umowę przedwstępną na jedną parcelę, a w przypadku kilku innych działek prowadzi badanie due delligence. Firma koncentruje się na lokalizacjach w obrębie dzielnic: Mokotów, Żoliborz i Wola.

Robyg wprowadził w czerwcu do oferty pierwsze dwa etapy swojej nowej inwestycji - Osiedle Królewski Park w warszawskim Wilanowie.

- W tym samym czasie kupiliśmy również działkę o powierzchni 5,5 tys. mkw. na stołecznym Żoliborzu, co umożliwi nam wybudowanie około 160 lokali. W listopadzie 2013 roku spółka przyjęła plan inwestycyjny na lata 2014-2016, który zakłada przeznaczenie do 150 mln zł na zakup ziemi w Warszawie. Rozglądamy się za atrakcyjnymi ofertami zakupu gruntów w celu uruchomienia nowych inwestycji - informuje portal Oscar Kazanelson, szef rady nadzorczej Robygu.

Marvipol przez najbliższe 7 lat planuje realizację kolejnych etapów inwestycji Central Park Ursynów w Warszawie.

W tym roku firma nie rozpocznie budowy nowych projektów.

Dolcan zamierza rozbudowywać swoje osiedla mieszkań bezczynszowych w warszawskiej Białołęce: Kamyk Zielony i Konik Polny. W trzecim kwartale br. wystartuje także z nową inwestycją w warszawskich Włochach: Osiedlem Moderna. Deweloper rozpocznie również prace nad II etapem osiedla Miasteczko Rubikon z miniapartamentami. Firma planuje również wejść na rynek komercyjny.

...

- Jeszcze w wakacje ruszy budowa Galerii Lewandów - regionalnego centrum handlowego na Targówku. W pierwszej połowie przyszłego roku zaczniemy budowę naszego pierwszego biurowca położonego na Woli u zbiegu ulic Wolskiej i Młynarskiej - zapowiada Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan.

Ronson w drugim półroczu tego roku zamierza uruchomić dwa nowe projekty w Warszawie. Jedna z inwestycji powstanie przy ulicy Jaśminowej na Mokotowie, niedaleko Królikarni, druga przy ulicy Skierniewickiej na Woli.

Firma planuje także rozpoczęcie nowego projektu w poznańskich Jeżycach przy ul. Kościelnej. Ronson będzie jednocześnie rozbudowywał swoje osiedla Espresso na warszawskiej Woli oraz Chilli City w Tulcach pod Poznaniem.

LC Corp w drugiej połowie roku planuje uruchomienie od 6 do 7 nowych projektów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku. Ponadto firma rozpocznie budowę kolejnych etapów realizowanych obecnie inwestycji m.in. Osiedla Grzegórzecka 77 w Krakowie i Osiedla Przy Srebrnej w Gdańsku.

- Nasza nowa oferta będzie skierowana przede wszystkim do klientów szukających lokali z tzw. segmentu popularnego. Przy projektowaniu mieszkań dołożyliśmy wszelkich starań, aby były jak najbardziej kompaktowe i funkcjonalne. Część oferowanych mieszkań będzie kwalifikowała się do dopłat w programie "Mieszkanie dla młodych" - podkreśla Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp.

Wawel Service również ma w planach kolejne energooszczędne inwestycje, w których kupujący mogą skorzystać z dopłat w ramach programu NFOŚiGW. Deweloper pracuje jednocześnie nad projektem mieszkaniowym w Nowej Hucie koło Krakowa, który będzie spełniał kryteria programu MdM.

Inpro w drugiej połowie 2014 roku planuje rozpoczęcie budowy dwóch nowych inwestycji: w Gdańsku Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej oraz w Gdańsku Przymorzu przy ul. Szczecińskiej. Firma zaoferuje również mieszkania w następnych etapach prowadzonych projektów: Golf Park i Wróbla Staw domy jednorodzinne.

Atal planuje stabilny wzrost na poziomie 20 proc. rocznie. Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal poinformowała, że firma zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku warszawskim, gdzie w maju wprowadziła do sprzedaży apartamentowiec Walewska Residence.

Spółka będzie dążyła do wzmocnienia pozycji w Krakowie. Jej priorytetem będzie także utrzymanie udziału w rynkach wrocławskim i w Łodzi.

Euro Styl jeszcze w tym toku planuje wprowadzić do sprzedaży nową inwestycję o nazwie Impuls w Gdańsku Zaspie przy ulicy Hynka. Inwestycja została zaprojektowana przez biuro architektoniczne, które stworzyło projekt Futura Apartamenty.

- Inspiracją przy projektowaniu inwestycji był impuls falowy, wykres drgań. Odzwierciedla to elewacja budynków - wyjaśnia Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl. Sprzedaż mieszkań na osiedlu Impuls ma się rozpocząć we wrześniu br. Znaczna część z nich będzie objęta programem "MdM".

 

Źródło: Rzeczpospolita

Czytaj również

Jeszcze w 2014 roku w Czyżynach rozpocznie się budowa 1374 mieszkań w cenach umożliwiających nabywcom skorzystanie z rządowych dopłat. A jest o co walczyć, bo dofinansowanie może się wahać od 10 do nawet 20 proc. wartości nieruchomości. 

Czytaj więcej

Zobacz również