Dodano 11/09/2012

Rozgrywki sportowe i Street Art na 19. Festynie „Jesień Kurdwanowa”

Już w najbliższy weekend (31 sierpnia -2 września) w Krakowie odbędzie się kolejny Festyn z cyklu “Jesień Kurdwanowa”. Tegoroczna odsłona imprezy będzie szczególna - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy” – organizator i deweloper Wawel Service – sponsor, obchodzą święto 20- lecia działalności. W związku z Jubileuszem mieszkańcom dzielnicy zaproponowano szereg ciekawych wydarzeń.

Po raz 19. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy” i Wawel Service zapraszają na doroczny festyn „Jesień Kurdwanowa”. Zainaugurowane w 1994 roku święto mieszkańców osiedla i jego sympatyków, każdego roku cieszy się wielkim powodzeniem. 19. odsłonie Festynu, jak co roku,  towarzyszyć będzie blok sportowy i część artystyczna. 

Sobota (1 września) upłynie pod znakiem zawodów sportowych: meczów piłki nożnej, koszykówki oraz crossu rowerowego. Zawodnikom będzie można kibicować w szkolnych obiektach sportowych przy ul. Bujaka 15. Szczególnie serdecznie zapraszamy na jubileuszowy mecz piłkarski: „Oldboje Kurdwanowa - Wawel Service”, który odbędzie się o godzinie 18. Mecz pomiędzy drużynami Gospodarzy i Gości to już tradycja Festynu. W ubiegłym roku sukces w rozgrywkach odnieśli reprezentanci Spółdzielni. Tym razem się nie damy – zapewnia Piotr Kijanka, Dyrektor Działu Sprzedaży Wawel Service.

W niedzielę (2 września) na terenie osiedlowego parku, o godzinie 13., rozpocznie się część artystyczna. Zagrają m.in. Orkiestra Dęta Kopalni Jasina, An Deo & Karina, Rudi Schubert i Wały Jagiellońskie oraz Zbigniew Wodecki. Uczestnicy Festynu będą mieli również możliwość wzięcia udziału w happeningu artystycznym „Wawel Service StreetArt” z udziałem interdyscyplinarnego artysty abstrakcjonisty - Ryszarda „Ryha” Paprockiego. Grupa 20-30 młodych osób wybranych wśród uczestników Festynu dostanie zadanie:  za pomocą sprayów, na wielkich ekranach stworzyć dzieła graffiti. Prace odbywać się będą pod czujnym okiem artysty. „StreetArt, czyli pseudo-dewastacja, nie powinien kojarzyć się z wandalizmem. Ten prawdziwy jest bowiem wynikiem pracy artystów. Chcemy dać młodym ludziom możliwość wyrażania siebie w przestrzeni publicznej– bez narzucania tematu, bez ingerencji. Sami nie wiemy jak ten eksperyment się skończy. Po zakończeniu akcji z pewnością znajdziemy miejsce, by tą uliczną sztukę wyeksponować – być może na elewacji jednego z bloków Wawel Service na Kurdwanowie” – mówi Ryszard Paprocki.

Jak co roku na dzieci i dorosłych czekają na Kurdwanowie również konkursy, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe, a wieczorem pokaz sztucznych ogni. Patronat honorowy nad festynem objął Prezydent Miasta Krakowa a patronat medialny sprawują : Dziennik „Gazeta Krakowska" i TVP Kraków.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Szczegółowy program imprezy na www.kurdwanownowy.pl

Czytaj również

W pierwszy weekend września na krakowskim osiedlu Kurdwanów Nowy obył się doroczny Festyn “Jesień Kurdwanowa”. Oto relacja z tego fantastycznego wydarzenia! 

Czytaj więcej

Zobacz również