Dodano 09/12/2013

Wawel Service: kompleks mieszkaniowy z dopłatą NFOŚiGW

Energooszczędne budynki mieszkalne Borkowska, budynek B1 i B2 - to pierwsza w Polsce wielorodzinna inwestycja, która pozytywnie przeszła proces weryfikacji NFOŚiGW. Klienci Wawel Service mogą teraz skorzystać z dopłaty do kredytu hipotecznego na zakup energooszczędnego mieszkania.

Wawel Service, jako pierwszy deweloper w Polsce, zaproponował swoim klientom energooszczędne mieszkania z dopłatą do kredytu hipotecznego w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja usytuowana na krakowskich Klinach spełnia wymogi NFOŚiGW dla standardu NF40 - oznacza to, że nabywcy mieszkań mogą liczyć na 11 tys. zł dopłaty. Po kredyty na kupno lokalu spełniającego wymogi programu nabywcy mogą zwrócić się do: BOŚ, Banku Polskiej Spółdzielczości, Deutsche Bank PBC i SGB-Bank.

Jednorazowa dopłata Funduszu nie wyczerpuje wszystkich profitów wynikających z zamieszkania w energooszczędnym budynku. Należy pamiętać, że energooszczędność inwestycji powoduje, iż koszty eksploatacyjne ograniczone zostają do minimum. Według informacji dewelopera - roczne zużycie energii w mieszkaniach przy Borkowskiej nie będzie przekraczać 40 kWh na 1 mkw. W porównaniu do tradycyjnych parametrów oznacza to oszczędności na rachunkach rzędu 30-40 proc.

Skąd takie oszczędności? Budynki przy ul. Borkowskiej zostaną wyposażone w m.in. wysokosprawną kotłownię gazową kondensacyjną. W odróżnieniu od tradycyjnego kotła, technologia kondensacji pozwala pozyskać dodatkowe ciepło z uwalnianych do atmosfery spalin, które jest ponownie wykorzystane do ogrzewania. Uwzględniając ten fakt, kocioł kondensacyjny będzie oszczędniejszy od tradycyjnego o 15-30. Technologia ta cechuje się wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem produkcji ciepła.

Budynki w obu inwestycjach zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zachować ciągłość izolacji termicznej i wykluczyć mostki cieplne. W inwestycji zostanie zainstalowany system rekuperacji, który pozwala na odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Oznacza to nie tylko mniejsze koszty utrzymania mieszkania, ale także większy komfort - zimą zapewnia tzw. „odzysk ciepła” a latem „odzysk chłodu”, zabezpieczając mieszkanie przed szybkim przegrzewaniem.

Budynki energooszczędne należą do domów z najwyższej półki pod względem jakości użytych materiałów i wykonania – mówi Bogusław Maciaś, prezes Wawel Service. - Inwestujemy w edukację naszych Klientów i walczymy z mitem, że budownictwo energooszczędne jest dużo droższe. Oczywiście czasem trzeba więcej zapłacić na starcie, ale w dość krótkim czasie użytkowania, w prawidłowo poprowadzonym rachunku ekonomicznym, mieszkanie energooszczędne okazuje się dużo tańsze, nie wspominając już o komforcie i zdrowiu mieszkańców – dodaje.

Zainteresowanie inwestycją jest spore, zwłaszcza że to kolejny etap rozbudowy, cieszącego się od lat dużą popularnością osiedla – Millenia Fort. Budowa została już rozpoczęta, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku lub I kwartał 2015 roku. Ceny za mieszkanie w inwestycji zaczynają się już od 4 799 za m2. 

Borkowska - wizualizacja inwestycji

 

Zespół energooszczędnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych - Borkowska B1 i B2

Osiedle Borkowska budynek B1 i B2 – nowa inwestycja Wawel Service, to zespół energooszczędnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. W jego skład wchodzą dwa 4-kondygnacyjne budynki, które tworzą wspólnie kwartały zabudowy, ograniczając w ten sposób wewnętrzne dziedzińce wypełnione zielenią. Jak pokazuje doświadczenie - wspólna przestrzeń wewnętrzna to szczególnie lubiany i cieszący się zainteresowaniem mieszkańców układ architektoniczny.

W inwestycji znajduje się łącznie 89 mieszkań: 1-, 2- i 3- pokojowych, z możliwością łączenia sąsiadujących ze sobą lokali. Mieszkania położone wyżej wyposażone są w balkony, natomiast te, zlokalizowane na parterze, posiadają wydzielone ogródki do indywidualnego zagospodarowania. W podziemiach budynków znajduje się garaż z miejscami postojowymi. Cenną zaletą oddanej do sprzedaży inwestycji jest bez wątpienia lokalizacja. Osiedle znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta oraz centrów handlowych Tesco i Zakopianka, a korzystne usytuowanie w pobliżu drogi A4 gwarantuje łatwy wyjazd z Krakowa.

 

Źródło: E-gospodarka

 

Czytaj również

Chętnych na nowe mieszkania nie brakuje. Klienci chcą zdążyć z zakupem przed zmianami w hipotekach. Czy można jeszcze liczyć na zniżki?

Czytaj więcej

Zobacz również