Dodano 20/05/2013

Dom dla każdego to dom, który oszczędza

Jak zaoszczędzić na bieżącym utrzymaniu domu to obecnie jedna z najbardziej nurtujących społeczeństwo kwestii. O ile obniżenie wydatków na codzienne potrzeby – choć wymaga poświęcenia – jest możliwie, o tyle zredukowanie kosztów energii wydaje się być poza naszym zasięgiem. Ale jest na to sposób.

Na początku maja pod adresem www.domdlakazdego.info zadebiutował portal dedykowany projektowi „Dom dla Każdego”. Projekt ten jest efektem współpracy grupy firm – czołowych marek z wieloletnim doświadczeniem na rynku, których celem stało się stworzenie domu idealnego – domu, który sprosta wymogom każdego. Takie przedsięwzięcie wymagało połączenia wielu, pozornie sprzecznych aspektów: niskie koszty zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoki komfort mieszkania i ochrona środowiska.

Choć z pozoru niemożliwe, założenia projektu udało się wcielić w życie, a efektem tych działań jest powstanie „Domu dla Każdego”. Jest to dom, który – dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, jest przyjazny nie tylko mieszkańcom, ale i środowisku – może być eksploatowany przy mniejszym, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, zużyciu energii.

Portal www.domdlakazdego.info to miejsce, które z zainteresowaniem odwiedzą zarówno rodziny, marzące o własnym energooszczędnym domu bądź mieszkaniu, jak i instytucje, stowarzyszenia czy firmy prywatne. Poświęcony jest on tematyce domów energooszczędnych wykonanych z tzw. neoporu , czyli spienionego polistyrenu. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na rezygnację z typowych materiałów budowlanych, jak cegła czy beton oraz zapewnia duże oszczędności w późniejszej eksploatacji budynku.

Z uwagi na to, że domy i mieszkania realizowane w ramach Projektu „Dom dla Każdego” spełniają standardy budynków energooszczędnych, nabywcy mają możliwość otrzymania dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W czasach, kiedy galopujące w górę rachunki za energię nie zważają na niebezpiecznie stabilną wysokość naszej pensji, oszczędzająca na siebie inwestycja, na której można oszczędzić już w chwili zakupu – to rozwiązanie nie do przecenienia.

Partnerami strategicznymi projektu są: Wawel Service, Viessmann i BASF.

Źródło: Biznes Gazeta

 

Czytaj również

Upubliczniony projekt ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych już wkrótce trafi pod obrady rządu, skąd po jego akceptacji zostanie skierowany do Sejmu. Czy w porównaniu do wcześniejszych założeń doszło do jakichś zmian?

Upubliczniony projekt ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych już wkrótce trafi pod obrady rządu, skąd po jego akceptacji zostanie skierowany do Sejmu. Program Mieszkanie dla Młodych wejdzie w życie od 1 stycznia 2014 r. Czy w porównaniu do wcześniejszych założeń doszło do jakichś zmian?

Czytaj więcej

Zobacz również