Dodano 21/02/2013

Wille z japońskimi ogrodami pod Wawelem

Wawel Service rozpoczyna prace przy budowie II etapu kompleksu mieszkaniowego Willa Sowiniec na Woli Justowskiej w Krakowie. Osiedle tworzyć będzie zespół czternastu domów z ogrodami japońskimi. Pierwszy etap inwestycji oddano do użytku w lipcu 2012.

Inwestycja Willa Sowiniec to luksusowa enklawa 14 budynków apartamentowych oraz jednorodzinnych, adresowana do wymagających klientów. Nowoczesny zespół mieszkaniowy usytuowany jest w dzielnicy Wola Justowska - niespełna 2 km od Willi Decjusza. Inwestycja wpisuje się architektonicznie w charakter dzielnicy, rozplanowana jest tak, by zapewnić mieszkańcom jak najwięcej prywatności. W lipcu 2012 r. oddano do użytku pierwsze gotowe apartamenty.

Kompleks wyróżnia się podwyższonym standardem i funkcjonalnym rozkładem mieszkań. W każdym z 14 domów znajdzie się do 4 jedno- i dwupoziomowych apartamentów o metrażach od 60 do 200 mkw. Lokale zlokalizowane na parterze posiadać będą dodatkową kondygnację w przyziemiu oraz ogród, a apartamenty na piętrze - oszklone poddasze z tarasem. Powierzchnia użytkowa domów jednorodzinnych wyniesie od 200 do 300 mkw. - Zadbaliśmy o każdy, najdrobniejszy szczegół. Nowoczesna forma architektoniczna i szlachetne materiały wykończeniowe: kamień, drewno, szkło podkreślają prestiżowy charakter miejsca nawiązując równocześnie do wszechobecnej tu natury - informuje Rafał Krzywda z Wawel Service.

Ogrody japońskie pod Wawelem

- Swoją wyjątkowość Willa Sowiniec zawdzięcza wspaniałym ogrodom zaprojektowanym w stylu japońskim, które przynależeć będą do apartamentów zlokalizowanych na parterze. Wybierając ogrody japońskie chcieliśmy kontynuować tradycje sztuki ogrodowej na Woli Justowskiej w jej najbardziej wykwintnym wydaniu. To właśnie przy Willi Decjusza powstały w XVI w. jedne z pierwszych ogrodów w Polsce, budzące zachwyt mistrzostwem wykonania - dodaje Rafał Krzywda z Wawel Service. Mieszkańcy Wilii Sowiniec będą mogli uciszyć myśli i ukoić emocje spędzając czas w indywidualnie zaaranżowanych japońskich ogrodach.

Do współpracyprzy projektowaniu ogrodów japońskich dla lokatorów oraz zielonych części wspólnych zaproszono architektów, ogrodników oraz artystę - Ryszarda Ryha Paprockiego. Deweloper zadbał o sprawną i bezkolizyjną komunikację wewnątrz osiedla (osobne wejścia, winda zewnętrzna) oraz dobry dojazd. W podziemiu znajdą się miejsca parkingowe i garaże, zaplanowano również miejsca postojowe na poziomie parteru. Teren Willi Sowiniec jest ogrodzony i monitorowany.

Apartamenty dla wymagających

Bogata w zieleń okolica, dobra infrastruktura oraz wykończone przy użyciu najlepszych materiałów budynki - to najlepsze połączenie. - Wola Justowska od zawsze kojarzy się z luksusem, prestiżem i wyjątkowością. By sprostać oczekiwaniom osób, które wybrały właśnie to miejsce jako idealne do zamieszkania, musieliśmy postawić na najwyższą jakość - komentuje Rafał Krzywda z Wawel Service. Prace związane z realizacją drugiego etapu kompleksu mieszkaniowego Willa Sowiniec rozpoczną się już w II kwartale br.

Wawel Service należy do czołówki polskich deweloperów. W 20-letnim okresie swojej działalności deweloper sprzedał ponad 2700 mieszkań. Buduje rodzinne, bezpieczne oraz funkcjonalne osiedla. Dba o estetykę inwestycji, projektując nie tylko same budynki, ale również przestrzeń wokół nich. Wawel Service tworzy swoje projekty głównie w Warszawie i Krakowie, a także w innych miastach Polski: Zakopanem, Czorsztynie, Brzesku.

Źródło: Money.pl

Czytaj również

Dom energooszczędny cechuje się niższym niż w przypadku tradycyjnego zapotrzebowaniem na ciepło. Jest tańszy w eksploatacji, przyjazny dla człowieka i środowiska.

Czytaj więcej

Zobacz również