Dodano 08/01/2013

Nie trzeba być milionerem, by zamieszkać w apartamencie

Z czym kojarzy się słowo apartament? Duży, przestronny lokal w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Tymczasem w kameralnych warszawskich apartamentowcach można znaleźć także mniejsze, praktyczne mieszkania w dobrej cenie – idealne dla singli i młodych małżeństw.

Apartament, czyli co …

Termin apartament pochodzi z języka francuskiego i oznacza po prostu mieszkanie. W Polsce natomiast używa się go określając bardzo duże lokale w ekskluzywnych inwestycjach – potwierdziło to ponad 36 proc. osób, które wzięły udział w sondzie KRN. Pytanie tylko, czy rzeczywiście jedynie te ponad stumetrowe lokale można nazwać luksusowymi apartamentami? Okazuje się, że niekoniecznie …

O tym, czy mieszkanie możemy uznać za apartament decyduje przede wszystkim standard wykończenia całego budynku, jego estetyka i funkcjonalność. Niezwykle istotna jest lokalizacja i infrastruktura wokół inwestycji – tereny zielone i obiekty zapewniające możliwość rekreacji, ale także dobra komunikacja, np. bliskość metra - potwierdza Grzegorz Zagrabski, prezes Wawel Service, spółki która we wrześniu 2012 r. oddała do użytku kameralny apartamentowiec „Mokotów Residence” przy ulicy Rolnej 179.

A jaką powierzchnię powinien mieć apartament? Nie ma ściśle określonych wymagań, co do metrażu. Wszystko jest konsekwencją potrzeb. Nie powinien dziwić więc fakt, że w ekskluzywnych warszawskich apartamentowcach znaleźć można także mniejsze, praktyczne mieszkania – idealne dla singli i młodych małżeństw. Czy takie lokale znajdują lokatorów? Okazuje się wręcz, że nabywcy takich mieszkań szukają, nie zawsze wiedzą jednak, że mogą znaleźć je właśnie w inwestycjach określanych jako apartamentowce.

Apartament na start

Według danych Home Broker przeciętny nabywca mieszkania w Warszawie w 2012 roku pochodził spoza stolicy, kupował swoje pierwsze własne lokum. Największą popularnością cieszyły się mieszkania o powierzchni do 50 m2. Właśnie takie, mniejsze apartamenty są częścią oferty ”Mokotów Residence” – ekskluzywnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie przy ul. Rolnej 179. Inwestycja ta w pełni zasługuje na miano apartamentowca - zaprojektowana na planie dwóch prostokątów otwiera się w kierunku południowo-zachodnim na zielony dziedziniec. Nowoczesna forma architektoniczna i szlachetne materiały wykończeniowe: kamień, drewno, szkło podkreślają prestiżowy charakter miejsca zachowując ciepłą atmosferę wnętrza.  Doskonała lokalizacja na Mokotowie zapewnia spokojne, ciche miejsce do mieszkania położone 300m od stacji metra Służew.

W biurze sprzedaży często spotykamy się ze zdziwieniem, gdy pokazujemy klientom naszą ofertę mniejszych lokali w dobrych cenach. Warto wiedzieć, że apartamentowce, oprócz wnętrz dużych i przestronnych, oferują także mieszkania małe, o metrażach nie przekraczających 50 m2. W ofercie „Mokotów Residence” znajdują się również lokale wielkości 40 – 45 m2, czyli takie, które idealnie wpisują się w oczekiwania znacznej części potencjalnych nabywców – mówi Grzegorz Zagrabski, prezes Wawel Service.

Każdy z dwupokojowych apartamentów posiada funkcjonalną otwartą na salon kuchnię, którą można w łatwy sposób oddzielić ściankami lub szkłem od reszty mieszkania. Wszystkie lokale w budynku wyposażone są w balkony lub loggie. Do dyspozycji mieszkańców oddano garaż podziemny, skomunikowany 2 windami z każdą kondygnacją budynku. Apartamentowiec jest monitorowany i ma zapewnioną całodobową ochronę.

Mały apartament - dobra inwestycja

Mniejsze apartamenty to wybór idealny nie tylko dla młodych małżeństw oraz singli.Deweloper kieruje swoją ofertę również do inwestorów, którzy mieszkania kupują na wynajem.

Warto podkreślić, że zainteresowanie mniejszymi apartamentami jest coraz większe. ponieważ młode osoby, które angażują swoje  lub pożyczone środki wolą myśleć o tym, że zostaną właścicielami wyjątkowego, wykończonego w wysokim standardzie mieszkania w dobrej lokalizacji. To lokale uszyte na miarę, a że są powszechnie pożądane, to nietrudno je sprzedać lub wynająć – dodaje prezes Wawel Service.

 

Więcej o inwestycji i deweloperze znaleźć można na www.apartamentynamokotowie.pl

 

Źródło: Money.pl

Czytaj również

Podsumowania roku 2012 na rynku mieszkaniowym w Polsce dokonał Bogusław Maciaś , prezes spółki Wawel Service.

Czytaj więcej

Zobacz również