Dodano 22/11/2012

Debiut nowych Targów za nami

W trakcie przedostatniego weekendu października w Centrum Handlowym Chemobudowa odbyła się pierwsza krakowska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy Adres.

Wcześniej podobne imprezy organizowano w czterech innych miastach kraju (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań). Krakowski debiut targów stał pod znakiem dobrej pogody, która skłaniała nabywców mieszkań do wyjścia z domu i odwiedzenia terenów targowych przy ul. Klimeckiego.

Wystawcy…
W targach wzięło udział kilkudziesięciu wystawców. Zwiedzający mogli się zapoznać z ofertą kilku krajowych liderów branży, realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie naszego miasta. Na stoiskach targowych swoją ofertę zaprezentowali także deweloperzy krakowscy. W targach uczestniczyła także grupa firm i instytucji związanych z rynkiem nieruchomości i wyposażeniem mieszkań, w tym: banki i pośrednicy kredytowi, branżowe wydawnictwa, portale internetowe oraz firmy z branży pośrednictwa nieruchomości, meblarskiej i audio-wideo.

Targi pod znakiem „Rodziny na Swoim”
W przeglądzie ofert targowych można było znaleźć mieszkania z każdej półki cenowej. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska tych deweloperów, którzy prezentowali oferty o niskiej cenie jednostkowej (poniżej 5500 zł za 1 mkw.) i niewielkim metrażu. Dodatkowym argumentem dla nabywców takich mieszkań jest finisz „Rodziny na Swoim” (RnS). W tym kontekście warto wspomnieć o krakowskiej firmie Wawel Service, która w ramach trzech inwestycji (budynki przy ulicy Borkowskiej, Klonowica i Wielickiej) promowała lokale spełniające wymogi programu RnS. Do skorzystania z rządowych dopłat zachęcał też LC Corp. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudzała inwestycja Słoneczne Miasteczko. W przypadku tej lokalizacji promocyjne ceny nie przekraczają 4400 złotych za 1 mkw.

Energooszczędne domy staną się popularne?
Jeszcze do niedawna oferty energooszczędnych domów nie budziły szczególnych emocji. Sytuacja zmieniła się po zapowiedziach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zamierza uruchomić program dopłat dla nabywców takich budynków. W trakcie targów przy stoiskach firm oferujących domy o niskiej energochłonności (Budimex Danwood, Eco Dom System) zatrzymywało się wiele osób. Jeżeli zainteresowanie zwiedzających przełoży się na konkretne zamówienia, to będzie można mówić o nowym trendzie na małopolskim rynku nieruchomości.

Andrzej Prajsnar

 

Źródło; wkrakowie.pl

Czytaj również

Jeszcze tylko przez 1,5 miesiąca będzie można wziąć kredyt wspomagany programem "Rodzina na swoim". Chyba z tego powodu wzrosło zainteresowanie pomocą państwa w pozyskaniu własnych czterech ścian. W październiku z kredytów z dopłatą do odsetek skorzystało w całym kraju ponad 5 tys. osób.

Czytaj więcej

Zobacz również