Dodano 09/10/2012

Apartamenty na Mokotowie oddane do użytku

We wrześniu Wawel Service oddał do użytkowania "Apartamenty na Mokotowie" - ekskluzywny budynek mieszkalny, który znajduje się przy ul. Rolnej 179 w Warszawie. Pierwsi lokatorzy komfortowego, starannie zaprojektowanego apartamentowca już niedługo będą mogli wprowadzać się do swoich mieszkań.
 

Pozwolenie na użytkowanie budynku to szczęśliwy finał sporów toczących się wokół warszawskiej inwestycji od 2009 roku. Przypomnijmy - deweloper otrzymał pozwolenie na budowę obiektu już w styczniu 2008 roku, jednak w lutym kolejnego roku mieszkańcy sąsiedztwa przy ul. Rolnej zaskarżyli je do wojewody oraz wojewódzkiego sądu administracyjnego. Mieszkańcy okolicy niesłusznie podważyli warunki zabudowy, na których oparte zostało pozwolenie na budowę. Po wieloletnich perypetiach, w sądach kilku instancji, Wawel Service otrzymał prawomocne i ostateczne pozwolenie na budowę.

Decyzja, nadająca ostateczną wersję zapadła wiosną 2012 roku. Na jej podstawie inwestycję dokończono oraz zgłoszono do użytkowania. "Sytuacja prawna inwestycji została w pełni uregulowana. Dziś obecnym i przyszłym mieszkańcom Apartamentów na Mokotowie możemy z dumą pokazać kolejny dokument" - "pozwolenie na użytkowanie". - komentuje sprawę Grzegorz Zagrabski, współwłaściciel Wawel Service.

Oddane do użytkowania "Apartamenty na Mokotowie" to kameralny obiekt, w którym znajdują się mieszkania o podwyższonym standardzie w metrażach: od 42 do 159 m2. Wszystkie wyposażone w tarasy lub loggie. Na najwyższych kondygnacjach przewidziane zostały mieszkania dwupoziomowe z prywatnymi tarasami. Budynek zaprojektowano na planie dwóch prostokątów, co dało możliwość utworzenia zacisznego, otwierającego się w kierunku południowo-zachodnim patio z zielenią i elementami małej architektury.

W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne i szlachetne materiały wykończeniowe: kamień, drewno i szkło, które podkreślają prestiżowy charakter inwestycji. - "Mimo sporów wokół inwestycji, Apartamenty na Mokotowie od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów. Choć wiele mieszkań w budynku ma już swoich właścicieli, nabywcom wciąż możemy zaproponować kilka komfortowych i funkcjonalnych lokali w atrakcyjnych cenach" - mówi Grzegorz Zagrabski.

W ofercie sprzedaży znajdują się mieszkania w standardzie deweloperskim oraz lokale wykończone pod klucz. Do dyspozycji mieszkańców jest również architekt wnętrz, który pomoże zaaranżować nowe lokum i nadać mu niepowtarzalny charakter.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34901,12606867,Apartamenty_na_Mokotowie_oddane_do_uzytku.html

Czytaj również

Kryzys nie złamał branży budowlanej. Ludzie traktują nieruchomości jako alternatywną formę inwestycji. Ceny mieszkań spadły, przez co wzrosło zainteresowanie kupujących - wynika z analiz Wawel Service. W ciągu 7 miesięcy 2009 roku wydano średnio 15.3 tys. pozwoleń miesięcznie.

Czytaj więcej

Zobacz również