Dodano 11/09/2012

Wawel Service świętuje 20-lecie działalności

Obecna na rynku już od dwóch dekad. Ma na koncie sprzedaż ponad 2700 mieszkań w Krakowie i Warszawie. Wawel Service, firma z tradycjami, znana z budowania rodzinnych i funkcjonalnych osiedli, lokuje się dzisiaj w czołówce polskich deweloperów. No cóż, jej siedziba mieści się u stóp zamku Wawelskiego, najsolidniej wybudowanej nieruchomości w Krakowie - takie sąsiedztwo zobowiązuje. Jak kilkuosobowe biuro rozwinąć w jedną z największych firm na polskim rynku nieruchomości?

Zaczęło się dość nietypowo…

Firma Wawel Service istnieje na polskim rynku nieruchomości od 1992 roku, a jej założycielem był Mieczysław Lubowiecki. Pierwotnie działalnością Spółki miała być… restauracja. Wzgórze Wawelskie 3, bo pod tym adresem powstała, szybko stało się własnością przedsiębiorczych mężczyzn, którzy po powrocie z zagranicy postanowili zainwestować w rodzinnych stronach. Bogusław Maciaś – Prezes firmy, Grzegorz Zagrabski oraz Jakub Kamiński odkupili udziały w firmie, pozostawiając jej pierwotną nazwę i logo, zmieniając jednak - profil działalności. Pomysł był ambitny - stworzenie firmy deweloperskiej w czasach, kiedy w kraju prawdziwych firm deweloperskich jeszcze nie było. To wymagało od partnerów zaangażowania i… intuicji. Pierwsza inwestycja Wawel Service - osiedle Millenia na Kurdwanowie w Krakowie - to szkoła, a szkoły się nie zapomina. Tu zdobywaliśmy podstawową wiedzę o tej branży - poznawaliśmy ludzi, środowisko. W tamtym czasie wszystko było nowe, musieliśmy intuicyjnie prowadzić ten bizne. – wspomina Bogusław Maciaś, Prezes Wawel Service.

Intuicja nie zawiodła, a jej korzyści odczuwają przede wszystkim ci, którzy marzą o zakupie własnego „M”. Dziś w ramach jednej firmy klienci, oprócz możliwości nabycia nieruchomości z rynku pierwotnego, mogą również z pomocą pośrednika nieruchomości zbyć posiadany przez siebie dotychczas lokal, zamienić stare mieszkanie na nowe, skorzystać z usługi kompleksowego doradztwa kredytowego, a nawet liczyć na pomoc architekta w projektowaniu i aranżacji wnętrz nowego lokum. Wawel Service dalej buduje na Kurdwanowie i ta radość z robienia biznesu, która towarzyszyła nam wtedy, jest cały czas. Patrząc na Wawel Service dziś, wiem, że ta szybka nauka - skok na głęboką wodę, dała nam siłę, dzięki której  możemy dziś świętować 20 rok działalności – dodaje Prezes Wawel Service, Bogusław Maciaś.

Radość z robienia biznesu

Wawel Service od początku swojej działalności oferuje klientom wysokiej jakości mieszkania w rozsądnej cenie.W 20-letnim okresie swojej działalności firma może pochwalić się ponad 20. inwestycjami, głównie w Krakowie i Warszawie, ale też w Zakopanem, Brzesku i Czorsztynie. Deweloper znany jest z umiejętności dostosowania swoich projektów do potrzeb różnorodnych klientów. Głównym celem Wawel Service jest budowanie solidnych mieszkań dostosowanych do potrzeb ludzi ceniących funkcjonalność i komfort. Zadowolenie mieszkańców zbudowanych przez nas osiedli dostarcza nam wiele satysfakcji. Jest też bez wątpienia potwierdzeniem sensu naszej pracy oraz pasji, z jaką ją wykonujemy –  potwierdza Bogusław Maciaś, Prezes Wawel Service.

Oferta Wawel Service dla mieszkańców Krakowa jest wyjątkowo szeroka  – wśród propozycji dewelopera znajdują się bowiem rodzinne osiedla z lokalami dostępnymi w ramach programu „Rodzina na swoim”– inwestycje z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą, idealne dla rodzin z dziećmi (Borkowska czy Wielicka 44). Dla wymagających Klientów deweloper proponuje kameralne budynki w modnych dzielnicach miasta z apartamentami zaaranżowanymi przez architektów wnętrz. Wśród nich na uwagę zasługuje inwestycja - Pod Fortem, która otrzymała tytuł Budowa Roku 2010 oraz kameralny zespół mieszkaniowy – Mochnackiego na Woli Duchackiej, którego budowa rozpoczęła się w maju br. Deweloper ma w swojej ofercie również nieruchomości komercyjne z lokalami użytkowymi, dostosowanymi do wymogów różnych branż, są to: Klinika na Klinach oraz Wielicka Business Park.

Swoją pozycję zawdzięczamy zaufaniu Klientów

Inwestycje Wawel Service, mimo upływu lat, kryzysu i zmiennej sytuacji społeczno-gospodarczej, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i zaufaniem nabywców. Często zdarza się, że mieszkania u krakowskiego dewelopera kupowane są przez następne pokolenie właścicieli z pierwszych inwestycji. O stabilnej sytuacji dewelopera świadczą nie tylko liczne nagrody przyznawane przez środowisko branżowe, ale przede wszystkim wyniki sprzedaży i ilość oddawanych do użytku jednostek mieszkaniowych. Ostatnie cztery lata przyniosły firmie Wawel Service znaczący wzrost liczby transakcji na pierwotnym rynku mieszkaniowym i charakteryzowały się względnie stabilnymi kwartalnymi poziomami sprzedaży – potwierdza Piotr Kijanka, Dyrektor Działu Sprzedaży Wawel Service.

Ważnym wydarzeniem w branży nieruchomości w 2012 roku było wejście w życie ustawy deweloperskiej, przyjętej przez Sejm w roku ubiegłym. Jej celem jest zmniejszenie ryzyka związanego z zakupem nieruchomości od dewelopera. Dla Klientów Wawel Service ustawa zmieniła jednak niewiele. Od samego początku działalności proponowaliśmy Klientom zabezpieczenie w postaci rachunków wyodrębnionych wpływów. Było dla nas ogromnym zaskoczeniem, ale nikt ich nie chciał. Teraz w dobie ustawy deweloperskiej to jest mus. Naszym Klientom już sama współpraca z naszą firma daje poczucie bezpieczeństwa – nieraz sami o tym mówią.Nawet sami nie byliśmy w stanie ocenić ile zaufanie Klientów jest warte. Dzisiaj, dopiero w kryzysowych sytuacjach zaczynamy to dostrzegać – mówi Prezes Wawel Service, Bogusław Maciaś.

Czytaj również

Wakacje i koniec roku akademickiego to czas, kiedy na rynku najmu sporo się dzieje. Matematyka w okresie letnim jest dla potencjalnych najemców dużo łaskawsza i koszty wynajmu spadają. Wakacyjna obniżka cen to jednak, jak wskazuje nazwa, sytuacja  krótkotrwała.

Czytaj więcej

Zobacz również