Dodano 25/08/2016

Spotkajmy się na „Jesieni Kurdwanów”!

 „Jesień Kurdwanów” może poszczycić się wieloletnią tradycją sąsiedzkich spotkań. Tegoroczna edycja będzie już dwudziesta trzecią ich odsłoną. W ciągu przeszło dwóch dekad istnienia wydarzenie stało się swoistym katalizatorem spotkań nie tylko lokalnych mieszkańców. Impreza  przyciąga też tłumy gości z innych rejonów miasta, a nawet z całej Małopolski. Imprezę, o najdłuższej w Krakowie tradycji organizowania lokalnego święta, docenił Prezydent Krakowa oraz władze Dzielnicy XI, które po raz kolejny objęły nad nią honorowy patronat.

W tym roku, program jest wyjątkowo obfity w atrakcje i jak zawsze – rozrywkę znajdą dla siebie zarówno dzieci jak i dorośli. Organizatorzy zapewnią nie tylko występy młodych wykonawców z województwa, ale i dobrze znanych gwiazd polskiej estrady. Do tej pory, podczas swojego święta, Kurdwanów gościł ich już ponad 90! W tym roku gwiazdą artystycznej części festynu będzie zespół „Blue Cafe”. W programie tradycyjnie przewidziane są liczne konkursy, pokazy (w tym sztucznych ogni) i rywalizacja sportowa. Zabawa trwająca od godz. 13.00 do 21.30, to także wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne. Wśród wydarzeń wartych uwagi znajdziemy m.in. mecz piłkarski: Oldboje Kurdwanowa kontra Wawel Service, turniej brydżowy, turniej tenisa stołowego, turniej piłki nożnej, wystawę i konkurs psów nierasowych, turniej Trio-basketu, pokazy gimnastyczne, Mini-Maraton, czy pokaz koreańskiej sztuki walki –Taekwondo.

„Jesień Kurdwanów to wspaniała okazja do poznania dzielnicy i jej mieszkańców. Dzięki temu wydarzeniu, mieszkańcy Krakowa i okolic mogą przekonać się, że Kurdwanów to jedno z lepszych miejsc na mieszkaniowej mapie miasta. Oprócz przyjaznych ludzi i otoczenia znajduje się tu również nasza przyjazna środowisku naturalnemu inwestycja Halszki 28A, która została niedawno oddana do użytku. Jej cechą szczególna jest, tak ważna w dzisiejszych czasach energooszczędność. Wierzymy, że nowoczesnym, świadomym Krakowianom, którzy wybierają XI dzielnicę, los otaczającego ich środowiska nie jest obojętny” – komentuje Bogusław Maciaś, Prezes Wawel Service.

Czytaj również

Wawel Service dociera nawet w najdalsze zakątki świata! Nasz ślad możecie znaleźć aż na… Zanzibarze! Wspieramy tam polską szkołę kitesurfingu „Kite it Zanzibar”, która jest taka jak my – odważna, profesjonalna i bezkonkurencyjna.

Czytaj więcej

Zobacz również