Dodano 06/10/2014

Zapraszamy na rodzinny piknik „Szarlotkowy ogród zdrowia”

W sobotę (11 października) zapraszamy na piknik do ogrodu przy ul. Zielony Dół na Woli Justowskiej. Będzie można spróbować charytatywnej szarlotki, kupić produkty od rolników i lokalnych wytwórców, wziąć udział w warsztatach oraz zapewnić maluchom moc atrakcji. Gospodarzami pikniku będą Barbara i Jerzy Stuhrowie, ambasadorowie Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN.

Organizatorem rodzinnego pikniku „Szarlotkowy ogród zdrowia” jest Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN – które tego dnia świętuje 15-lecie swojej działalności. Najważniejszą częścią tego jubileuszu będzie otwarcie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii przy ul. Zielony Dół 4 w Krakowie. Prozdrowotny piknik rodzinny obędzie się w nowo otwartym Centrum i otaczającym go ogrodzie, od godziny 12.00 do 17.00.

Firmy zaangażowane w pomoc przy organizacji wydarzenia zapewnią mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Będzie można spróbować charytatywnych szarlotek - przygotowanych przez lokalne firmy: Hard Rock Cafe, Zupitto, Dynia Resto Bar, Candy Company, Cukiernia Wojciech Wilk, Wawel Service - ze wspólnie zebranych w ogrodzie Stowarzyszenia jabłek. Charytatywne szarlotki będzie można próbować w zamian za datki do puszek. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na działalność Centrum Psychoonkologii.

Przy okazji wizyty w Zielonym Dole będzie można rozsmakować się w zdrowej kuchni. Restauracja Zupitto zagwarantuje gościom możliwość degustacji kuchni pięciu przemian. Na Targu PRAWDZIWE PRODUKTY, będzie można zaś kupić wysokiej jakości produkty naturalnego pochodzenia, regionalne i tradycyjne - bezpośrednio od rolników i lokalnych wytwórców, min: ekologiczne warzywa i owoce, ekologiczne jaja, bio soki i syropy, soki tłoczone, masła, sery, pieczywo, miody, przetwory, herbaty, kawy, oliwy, oliwki i inne.

W trakcie pikniku odbędą się warsztaty: joga, choreoterapia i tańce w kręgu, praca z ciałem wg. Lowena, nauka prawidłowego oddychania oraz darmowe konsultacje ze specjalistami: psychologiem, psychoonkologiem i onkologiem. Deweloper Wawel Service, który po sąsiedzku buduje kolejny etap inwestycji Apartamenty Sowiniec, wraz z firmą Viessmann, podpowiedzą chętnym - jak oszczędzać na ogrzewaniu domu i mieszkania. Na dzieci czekać będą gry i zabawy z nagrodami, przygotowane przez agencję eventową Dylczyk Art: m.in. malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, bańki mydlane i wielka gra rodzinna.

Zaangażowaliśmy się pomoc Stowarzyszeniu i organizację tego wydarzenia (upiekliśmy nawet charytatywną szarlotkę ;)). Teraz liczymy na Waszą obecność! To świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu przyrody. A oprócz przyjemności dla ducha i ciała, to również czas i miejsce, żeby pomóc najbardziej potrzebującym!

Będziecie? Więcej szczegółów tutaj:https://www.facebook.com/events/267770080089013/

 

 

Czytaj również

Zaczynasz studia? Jesteś studentem? W tą sobotę przyjdź na Dzień Otwarty inewstycji Wężyka 10, kup mieszkanie, a my opłacimy Twój czynsz za wynajem, aż do przeprowadzki!

Czytaj więcej

Zobacz również