Dodano 23/01/2014

Przekaż 1% podatku Fundacji dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie

Fundacja dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie powstała z potrzeby serca. Jej działania, od 1992 r., adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Dla Podopiecznych wymagających całodobowej opieki i pielęgnacji, od 1 lutego 2006 r. Fundacja prowadzi Dom Pomocy Społecznej, a od 2009 r., aby ułatwić dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie realizację obowiązku szkolnego, w ośrodku przy ul. Ułanów 25, powołała Zespół Szkół Specjalnych. 

Najważniejszym zadaniem Fundacji jest tworzenie atmosfery domu rodzinnego – miłości, dobroci, pomocy – która ma przywrócić Podopiecznym radość życia i wydobyć ukryte w nich możliwości rozwoju. Celem placówki jest umożliwienie i ułatwienie Podopiecznym profesjonalnej terapii, która umożliwi im lepsze i godne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Wspólnie z Fundacją dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie  zainaugurowaliśmy kampanię „Budujemy z sercem”. Pragniemy pomóc rozbudować ośrodek przy ul. Ułanów w Krakowie i profesjonalnie go wyposażyć, aby jak najlepiej służył Podopiecznym. Wspólnie z Fundacją realizujemy powyższe cele, ale dzięki Państwa wsparciu nasze działania mogą przynieść jeszcze większy efekt!

Jeśli chcesz pomóc Fundacji stworzyć miejsce, w którym jej Podopieczni będą czuli się najlepiej przekaż 1% podatku Fundacji dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Jak to zrobić? Przekazanie 1% podatku jest niezwykle proste! Wystarczy na ostatniej stronie formularza PIT wpisać numer KRS 0000032977. To najszybszy sposób pomocy najbardziej potrzebującym.

Skorzystaj z tej możliwości - dając 1% podaruj również serce!

 

Kiedyś zapytano mnie – dlaczego warto pomagać? Moja odpowiedź jest bardzo prosta: to ogromna wewnętrzna satysfakcja pomagać drugiemu człowiekowi, nie tylko materialnie, ale służyć mu całym sercem, pracą, całym sobą. Tylko takie życie ma sens, nie jest puste i bezwartościowe

- Stanisława Centkowska,

Prezes Zarządu Fundacji dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie,

Kawaler Orderu Uśmiechu i Ambasador Dobrej Woli UNICEF   

Czytaj również

W krakowskich Czyżynach powstaje budynek mieszkalny, w którym – dzięki kolektorom słonecznym – znacząco obniżą się koszty za ciepłą wodę użytkową. Wężyka 10 to jedna z pierwszych tego typu inwestycji w mieście.

Czytaj więcej

Zobacz również