Dodano 10/01/2014

Wężyka 10 - kolektory słoneczne na dachu inwestycji

W krakowskich Czyżynach powstaje budynek mieszkalny, w którym – dzięki kolektorom słonecznym – znacząco obniżą się koszty za ciepłą wodę użytkową. Wężyka 10, budowana przez Wawel Service, to jedna z pierwszych tego typu inwestycji w mieście.

Pierwszy budynek wielorodzinny wykorzystujący energię słoneczną

Kolektory słoneczne zamontowane będą na dachu budynku. - Dzięki temu rozwiązaniu mieszkania w naszej inwestycji będą tańsze w eksploatacji –mówi Bogusław Maciaś, prezes Wawel Service. - Koszty wody użytkowej podgrzanej w ten sposób obniżą się o połowę w porównaniu z tradycyjną metodą – dodaje.

Często panuje błędne przekonanie, że w polskich warunkach klimatycznych, gdzie panują niskie temperatury, duże zachmurzenie i występują częste i wysokie opady, kolektory słoneczne nie spełniają swojej roli. Nie jest to prawdą. Kolektor słoneczny pracuje nawet przy zachmurzonym niebie. Dzięki temu zimą oszczędzić można do 50%, latem zaś w 100% pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Gdy w okresie jesienno – zimowym słońca będzie mniej – system będzie wspierany przez instalację c.o. zasilaną z wysokosprawnej kotłowni gazowej kondensacyjnej.

Wężyka 10 to pierwsza inwestycja wielorodzinna w Krakowie, wyposażona w kolektory słoneczne. Od początku cieszy się ona dużą popularnością wśród naszych Klientów –mówi Bogusław Maciaś. - Na pewno będziemy inwestowali w tego typu rozwiązania również w innych częściach Krakowa – dodaje.

Wężyka 10 - inwestycja przyjazna środowisku i portfelowi

Energooszczędna inwestycja Wężyka 10 wkrótce stanie się nowym domem dla 48 rodzin. W ofercie znajdą się mieszkania o powierzchni od 44 do 65 mkw. Wszystkie posiadać będą balkony, a te zlokalizowane na parterze - przydomowe ogródki. Inwestycja wyróżniać się będzie nowoczesną architekturą oraz strukturą elewacji. Zastosowanie plastycznych środków wyrazu, takich jak kolorowe tynki i balustrady sprawi, że inwestycja będzie estetyczna i miła dla oka. Przewidziano tu wielostanowiskowy garaż podziemny, w którym oprócz miejsc parkingowych znajdą się również komórki lokatorskie. W trosce o komfort mieszkańców, inwestycja wyposażona zostanie w nowoczesną, cichobieżną windę.

Na uwagę zasługują atrakcyjne ceny mieszkań, które rozpoczynają się już od 4 999 zł za m2.

Do niewątpliwych atutów inwestycji, oprócz niskich kosztów zakupu i eksploatacji, należy również lokalizacja, która gwarantuje doskonałe połączenia komunikacyjne poprzez szereg linii tramwajowych i autobusowych zarówno przy al. Pokoju, jak i przy al. Jana Pawła II. Bogata infrastruktura osiedla, na czele z centrum handlowym Czyżyny, zagwarantuje mieszkańcom Wężyka 10 wysoki komfort życia codziennego.

Wężyka 10 to idealna oferta nie tylko dla rodzin z dziećmi oraz osób pragnących nabyć swoje pierwsze mieszkanie. Bliskość szkół wyższych (AWF, Politechnika Krakowska) oraz miejsc pracy na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego sprawia, że zakup mieszkania przy ul. Wężyka to doskonała lokata kapitału.

Lider budownictwa energooszczędnego

Wężyka 10 w krakowskich Czyżynach to nie jedyna energooszczędna inwestycja Wawel Service. Modelowym przedsięwzięciem tego typu jest osiedle domów energooszczędnych, realizowane w ramach Ogólnopolskiego Programu „Dom dla Każdego” w Niepołomicach i Michałowicach. Wawel Service buduje również energooszczędne budynki wielorodzinne w Krakowie: Borkowska budynek B1 i B2 na Klinach, które umożliwiają nabywcom mieszkań uzyskanie dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O szczegóły warto zapytać doradców Wawel Service. Więcej informacji na stronie www.taniemieszkania.ploferta/pokaz/wezyka

Czytaj również

Czekamy na Państwa w naszym Biurze Sprzedaży przy Placu na Groblach 21 w okresie świąteczno - noworocznym. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Zobacz również