Dodano 04/12/2013

Borkowska B1 i B2 - pierwszy w Polsce energooszczędny budynek wielorodzinny na liście NFOŚiGW

Energooszczędne budynki mieszkalne Borkowska, budynek B1 i B2 - to pierwsza w Polsce wielorodzinna inwestycja, która pozytywnie przeszła proces weryfikacji NFOŚiGW. Klienci Wawel Service mogą teraz skorzystać z dopłaty do kredytu hipotecznego na zakup energooszczędnego mieszkania.

Wawel Service, jako pierwszy deweloper w Polsce, zaproponował swoim klientom energooszczędne mieszkania z dopłatą do kredytu hipotecznego w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja Borkowska, budynek B1 i B2 spełnia wymogi NFOŚiGW dla standardu NF40 - oznacza to, że nabywcy mieszkań mogą liczyć na 11 tys. zł dopłaty. 

Jednorazowa dopłata Funduszu nie wyczerpuje wszystkich profitów wynikających z zamieszkania w energooszczędnym budynku. Roczne zużycie energii w mieszkaniach przy Borkowskiej nie będzie przekraczać 40 kWh na 1 mkw. W porównaniu do tradycyjnych parametrów oznacza to oszczędności na rachunkach rzędu 30-40 proc.

Budynki przy ul. Borkowskiej zostaną wyposażone w m.in. wysokosprawną kotłownię gazową kondensacyjną. W odróżnieniu od tradycyjnego kotła, technologia kondensacji pozwala pozyskać dodatkowe ciepło z uwalnianych do atmosfery spalin, które jest ponownie wykorzystane do ogrzewania. Uwzględniając ten fakt, kocioł kondensacyjny będzie oszczędniejszy od tradycyjnego o 15-30. Technologia ta cechuje się  wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem produkcji ciepła.

W inwestycji zostanie zainstalowany system rekuperacji, który pozwala na odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Oznacza to nie tylko mniejsze koszty utrzymania mieszkania, ale także większy komfort - zimą zapewnia tzw. „odzysk ciepła” a latem „odzysk chłodu”, zabezpieczając mieszkanie przed szybkim przegrzewaniem.

Budowa została już rozpoczęta, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku lub I kwartał 2015 roku.

Więcej informacji o inwestycji Borkowska B1 i B2 na stronie: http://www.taniemieszkania.pl/oferta/pokaz/borkowska-b1

Czytaj również

Z przyjemnością informujemy, że 25 listopada br., Wawel Service uzyskał pozwolenie na użytkowanie inwestycji Wielicka 44 (budynek A i B) w Krakowie. Lokale są już gotowe do zamieszkania.

Czytaj więcej

Zobacz również