Dodano 15/11/2013

Wawel Service i Glosator: Sezon narciarski otwarty

Już po raz czwarty wspólnie z Klubem Sportowym Glosator otwieramy sezon narciarski. Na lodowcu Stubai i w Kaprun odbyły się pierwsze w tym sezonie zgrupowania dla sekcji narciarskiej.

Glosator to klub sportowy, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie, w którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje sportowe zainteresowania. Sekcja narciarska jest motorem napędowym całego klubu i to właśnie jej działalność wspiera finansowo, już od czterech sezonów - Wawel Service.

Na lodowcu Stubai w Austrii odbyło się pierwsze w tym sezonie zgrupowanie dla sekcji narciarskiej KS Glosator. W wyjeździe uczestniczyło 15 zawodników wraz z trenerem Darkiem Ryskalą i Filipem Kornasiem. Od 3 – 10 listopada na tygodniowym zgrupowaniu na lodowcu Kitzsteinhorn przebywało piętnaścioro dzieci z grupy młodszej, sekcji narciarskiej Glosator.

- Cele mamy ambitne, ale by móc je realizować, konieczne jest wsparcie sponsorskie – podkreśla Dariusz Ryskała, kierownik „Glosatora”. – Ten sport kosztuje, a my pragniemy, aby był on dostępny dla wielu uczniów, niestety - niewielu na to stać. Rzeczywiście, koszty wspomnianych wyjazdów nie są niskie, nie wspominając już o koniecznym wyposażeniu. Pieniądze otrzymywane od darczyńców są bezpośrednio wydatkowane na potrzeby dzieciaków. Służą dofinansowaniu wyjazdów, potrzebnego sprzętu, jak i sfinansowaniu różnego typu nagród. Dzięki wsparciu Wawel Service, mamy dziś naprawdę dobry sprzęt narciarski – dodaje Dariusz Ryskala.

Zaangażowanie Wawel Service w działalność Szkoły Narciarskiej to nie tylko przejaw społecznej odpowiedzialności dewelopera, to również realizacja pasji, jaką dla sporej części pracowników naszej firmy jest jazda na nartach.

Kolejne zgrupowania sekcji już niebawem!

Czytaj również

13 listopada w Warszawie Minister Środowiska wraz z Krajowym Przedstawicielem UN Global Compact zainaugurowali inicjatywę Caring for Climate. Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele firmy M3System, nagrodzeni w tym roku w konkursie GreenEvo za innowacyjną technologię budowy  „Domów dla Każdego”.  

Czytaj więcej

Zobacz również