Dodano 21/10/2013

Cracoviae Merenti dla Stanisławy Centkowskiej

Stanisława Centkowska, Prezes Zarządu Fundacji dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie, z którą Wawel Service realizuje Kampanię „Budujemy z sercem”, otrzymała brązowy medal Cracoviae Merenti. Uroczystość wręczenia medali odbyła się 16 października w Magistracie, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa.

Z wnioskami o przyznanie medali wystąpiła Kapituła Medalu Cracoviae Merenti, w skład której wchodzą: Prezydent Miasta Krakowa, Metropolita Krakowski oraz Rektor UJ. Prof. Stanisława Centkowska, Jadwiga Romańska-Gabryś, oraz prof. Stanisław Dousa odebrali medale z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera. Na uroczystej gali w Magistracie pojawił się również Bogusław Maciaś, Prezes Wawel Service, który chciał osobiście pogratulować Stanisławie Centkowskiej otrzymania tak znaczącego wyróżnienia z rąk Władz miasta.    

  

Stanisława Centkowska jest założycielką Fundacji dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie. Swoje życie osobiste i zawodowe związała z Krakowem i Małopolską. Od 1956 r. do dziś nieprzerwanie pracuje w służbie zdrowia. Za swoją pracę i zaangażowanie została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, jest też Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.       

Fundacja, którą założyła Stanisława Centkowska, istniejąc od 1992 roku,  skupia się na działaniach, związanych z pomocą na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych głęboko upośledzonych. W tym roku Wawel Service wspólnie z Fundacją zainaugurował Kampanie „Budujemy z sercem”.

Wspólnie chcemy przełamać stereotypy, dotyczące niepełnosprawności, a w szczególności – niepełnosprawności dziecięcej. Pragniemy pomóc rozbudować ośrodek przy ul. Ułanów i profesjonalnie go wyposażyć, aby jak najlepiej służył podopiecznym Fundacji. Chcemy wspólnie udowodnić, że świat biznesu i pomocy społecznej potrafi znaleźć wspólną płaszczyznę działania.

Więcej o Kampanii "Budujemy z sercem" na www.budujemyzsercem.pl

Czytaj również

Z przyjemnością informujemy, że znajdujący się w pokazowym „Domu dla Każdego”, stół Odyssey by Mac Stopa Samsung Staron ®/Krause jest kandydatem w nowojorskim konkursie Best of Year Awards 2013 w kategorii – Meble.

Czytaj więcej

Zobacz również