Dodano 04/09/2013

Najpiękniejsza jesień? Po raz 20. na Kurdwanowie!

W pierwszy weekend września na krakowskim osiedlu Kurdwanów Nowy obył się doroczny Festyn “Jesień Kurdwanowa”. Mieszkańcy i sympatycy osiedla bawili się od piątku do niedzieli biorąc udział w licznych wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

To już dwudziesty festyn organizowany przez Spółdzielnię Kurdwanów Nowy, a wspierany przez Wawel Service. Sobota na Kurdwanowie upłynęła pod znakiem zawodów sportowych. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń był mecz piłkarski rozegrany pomiędzy drużyną Przyjaciele Kurdwanowa a Drużyną TVP Kraków. Pełne emocji spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Gospodarzy – Przyjaciół Kurdwanowa, w barwach których wystąpili pracownicy Wawel Service. Drużyna Przyjaciół Kurdwanowa pokonała reprezentację TVP Kraków: 7 do 6!

Kurdwanów ma swoją magię. To właśnie na tym osiedlu wybudowaliśmy naszą pierwszą inwestycję  – osiedle Millenia. Nadal budujemy na Kurdwanowie i dalej jesteśmy zaprzyjaźnieni ze Spółdzielnią Kurdwanów Nowy. Od lat razem organizujemy ten Festyn. Chcemy, by mieszkańcy osiedla poczuli więź, by się nawzajem poznawali i integrowali podczas wspólnej zabawy - mówi Bogusław Maciaś, Prezes Wawel Service.

Przez całą niedzielę mieszkańcy osiedla mogli bawić się podczas koncertów i recitali. Gwiazdą wieczoru był zespół VOX, który świętował w tym roku jubileusz 35-lecia działalności. Odbył się również happening artystyczny dla dzieci. Kilkoro wybranych wśród uczestników Festynu "młodych architektów", na wielkich plakatach za pomocą farb i kredek tworzyło nowe wizualizacje dla osiedli Wawel Service. Nasza inicjatywa bardzo przypadła do gustu młodym uczestnikom. Festyn, jak co roku, zakończył się pokazem sztucznych ogni.

Na kolejną "Jesień Kurdwanowa" zapraszamy już za rok!!!

Czytaj również

Wawel Service serdecznie zaprasza do udziału w 20. edycji Festiwalu „Jesień Kurdwanowa”, który odbędzie się w dniach 30.08.2012 – 01.09.2013 w Krakowie.

Czytaj więcej

Zobacz również