Dodano 09/08/2013

"Dom dla Każdego" pierwsze osiedle energooszczędnych domów z dopłatą NFOŚiGW w Krakowie

Inwestycje "Dom dla Każdego" mają być pierwszym w Krakowie certyfikowanym osiedlem domów energooszczędnych. 

Projekt spełnia kryteria programu dopłat oferowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Inwestycja przeszła już do ostatniego etapu weryfikacji i wszystko wskazuje na to, że domy na energooszczędnym osiedlu będzie można nabyć korzystając z dopłat Funduszu. 

Żeby otrzymać dopłatę trzeba być właścicielem, współwłaścicielem lub zarządcą nieruchomości. Musimy mieć również plan zweryfikowany przez weryfikatora energetycznego, który określa, że w przypadku domu energooszczędnego nie zużyjemy więcej energii niż 40 kWh/m2 rok, a w przypadku pasywnego– 15 kWh/m2 rok. 

Wawel Service, jako jeden z niewielu deweloperów już teraz oferuje domy i mieszkania energooszczędne (inwestycja wielorodzinna - Borkowska B1 i B2 w Krakowie). - Dopłaty NFOŚiGW spowodują, że domy i mieszkania energooszczędne staną się tańsze, a przez to bardziej dostępne – mówi Bogusław Maciaś, prezes Wawel Service. – Mocno stawiamy na energooszczędność. Już teraz mamy zaprojektowanych ponad 200 mieszkań w budynkach wielorodzinnych, które dzięki dopłatom Funduszu będą tanie w zakupie i tanie w eksploatacji – dodaje prezes Wawel Service.

Modelową inwestycję „Dom dla Każdego” można poznać od środka na stronie www.eko-budowanie.pl, www.domdlakazdego.info  oraz w programie „Dom Marzeń” w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 na TVP Info. Już jutro serdecznie zapraszamy na odcinek o dopłatach NFOŚiGW na budowę lub zakup domów energooszczędnych i pasywnych. 

Czytaj również

W energooszczędnej inwestycji Borkowska B1 i B2 mieszkania do końca wakacji już od 4.800 zł/mkw.

Czytaj więcej

Zobacz również